Son Dakika Haberleri: AK Parti Siirt Milletvekili Ören: "Çağrı Merkezi Kurulmasını İstiyoruz"

AK Parti Siirt Milletvekili Ören: "Çağrı Merkezi Kurulmasını İstiyoruz"

8 yıl önce

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, çağrı merkezinin kurulmasını istediklerini belirtti.

AK Parti Siirt Milletvekili Ören:
AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, çağrı merkezinin kurulmasını istediklerini belirtti.

Ören, yaptığı açıklamada, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'nın geçen yıl çağrı merkezleri ile ilgili kurs açtığını, kursu başarıyla bitiren gençlerin olmasının bir avantaj olduğunu bildirdi.

Siirt'te kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün çağrı merkezleri kurmalarını istediklerini ifade eden Ören, şöyle dedi:

"Bilindiği üzere istihdam sorunu yaşanmaktadır. İşsizlik oranları maalesef arzu edilen düzeyin üstündedir. Çağrı merkezleri maliyet açısından düşük, istihdam açısından yüksek istihdam sağlayan merkezlerdir. Bu nedenle ilimizde bu merkezlerden kurulması istihdam sorununun çözümünde büyük yararlar sağlayacaktır. İlimizde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının çağrı merkezleri kurmaları için girişimler başlattık. Bu konuyu bizzat Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a da arz ettim."

- SİİRTErkek Takımın Kadın Teknik Direktörü: Kadroyu Penis Boyuna Göre Kuruyorum Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Yeni Askerlik Sistemiyle İlgili Çalışmada Sona Gelindi