AK Parti Siirt Milletvekili Ören: "Çağrı Merkezi Kurulmasını İstiyoruz" - Son Dakika

AK Parti Siirt Milletvekili Ören: "Çağrı Merkezi Kurulmasını İstiyoruz"

02.01.2012 14:04
AK Parti Siirt Milletvekili Ören:

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, çağrı merkezinin kurulmasını istediklerini belirtti.

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, çağrı merkezinin kurulmasını istediklerini belirtti.

Ören, yaptığı açıklamada, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'nın geçen yıl çağrı merkezleri ile ilgili kurs açtığını, kursu başarıyla bitiren gençlerin olmasının bir avantaj olduğunu bildirdi.

Siirt'te kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün çağrı merkezleri kurmalarını istediklerini ifade eden Ören, şöyle dedi:

"Bilindiği üzere istihdam sorunu yaşanmaktadır. İşsizlik oranları maalesef arzu edilen düzeyin üstündedir. Çağrı merkezleri maliyet açısından düşük, istihdam açısından yüksek istihdam sağlayan merkezlerdir. Bu nedenle ilimizde bu merkezlerden kurulması istihdam sorununun çözümünde büyük yararlar sağlayacaktır. İlimizde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının çağrı merkezleri kurmaları için girişimler başlattık. Bu konuyu bizzat Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a da arz ettim."

- SİİRT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Siirt Milletvekili Ören: 'Çağrı Merkezi Kurulmasını İstiyoruz' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak