Ak Partili Gedikli Madencilerle Buluştu - Son Dakika

Ak Partili Gedikli Madencilerle Buluştu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcıları Esen Ermiş ve Erdin Özel ile birlikte Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcıları Esen Ermiş ve Erdin Özel ile birlikte Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Gedikli, partide ekonomik işlerden sorumlu ekip olarak Türkiye'nin ekonomik emarını çekebilmek için yağmur çamur demeden, bayram seyran tatil demeden, doğu batı demeden çalıştıklarını söyledi. Halkıyla kucaklaşan bir parti olduklarını ifade eden Gedikli, şöyle dedi: "Bu anlayış içerisinde siyaset yapıyoruz. Ama eli kanlı katillerle öpüşüp koklaşan, onlara 'arkadaş' diyen, bu anlayış içerisinde siyaset yapan ana muhalefetin yaptığı siyaset elbette Peygamberimizin ifade ettiği, 'doğrularla beraber olun' sözüne tamamen terstir ve aykırıdır. Bizler bu hizmeti yaparken, bu çabayı, bu gayreti Türkiye'nin tüm illerinde ayrı ayrı göstermeye çaba harcıyoruz."


Bülent Gedikli, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Müessese Müdürü Kazım Eroğlu'ndan bilgi alan Gedikli, daha sonra madenci kıyafetlerini giyip baret takarak 08.00-16.00 vardiyasından çıkan işçileri asansör kapısının önünde karşıladı. Eli yüzü kömür karası içindeki işçilerle sohbet eden Gedikli, kuruma işçi alınmasını isteyen işçilere, "Başbakanımız bu ocağa girdikten sonra 3 bin işçi aldı" diyerek cevap verdi.


Kurumdaki kömür üretimini yerinde görmenin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Gedikli, "Madende çalışan işçilerle görüş alışverişinde bulunma imkanı bulduk. Madenciliğin ne kadar zor olduğunu yerinde gördük. Ekonomimize katkı açısından önemli bir faaliyet yürütülüyor. Buradan çok önemli izlenimlerle ayrılıyoruz" dedi.


DS,GG (EE/RT) - Zonguldak

Son Dakika

11:59 Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in yasaklanan reklamı kafaları karıştırdı 11:19 Oyuncu Aishwarya Rai ve 8 yaşındaki kızı koronavirüse yakalandı 11:17 Son dakika: İstanbul Esenyurt'ta işçilerin kaldığı konteynerlerde yangın çıktı 11:07 Erman Toroğlu'ndan dikkat çeken Fatih Terim sözleri: Seneye de böyle olacaksa bıraksın 10:49 Son dakika: TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 87,9 milyar lirayla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu 10:47 Tottenham forması giyen Aurier'nin kardeşi Christopher Aurier, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti 10:39 Bu kıyafetlere biçilen değer kafaları karıştırdı: Wayfair'in Türkiye ayağı mı var? 10:28 Genç adamı ayaklarından tavana asıp saatlerce işkence ettiler 10:22 Arda Turan Galatasaray'la 1+1 yıllığına anlaştı! Maç başına 25 bin euro kazanacak 10:13 Son dakika: Rusya'dan Ayasofya yorumu: Türkiye'nin iç meselesidir 09:55 John Travolta'nın eşi kanser mücadelesini kaybederek hayatını kaybetti 09:55 450 bin liralık borç kağıdını yutmaya çalışıp kadın polisin parmağını ısırdı 09:35 Serdar Ortaç ve Duygu Özaslan'ın birbirine benzetilen fotoğrafları sosyal medyada alay konusu oldu 08:46 Magazin gündemini sarsacak iddia: Platonik aşık Ozan Güven, Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya ilişkisini bitirdi 08:41 Ayasofya'ya atanacak 2 imamdan biri, kamuoyunun yakından tanıdığı Ferruh Muştuer oldu