Akaryakıtlar Dilek abladan - Son Dakika

Akaryakıtlar Dilek abladan

05.04.2021 13:58

Akaryakıtlar Dilek abladan Kadın akaryakıt görevlisi görenleri şaşırtıyor Akaryakıt pompalarına kadın eli Burdur'da bir petrol ofisinde akaryakıt görevlisi olarak çalışan Dilek Sevey (45), yaptığı işi diğer kadınlara tavsiye ederek kadınların her işi yapabileceğini söyledi.

Akaryakıtlar Dilek abladan

Kadın akaryakıt görevlisi görenleri şaşırtıyor

Akaryakıt pompalarına kadın eli

BURDUR - Burdur'da bir petrol ofisinde akaryakıt görevlisi olarak çalışan Dilek Sevey (45), yaptığı işi diğer kadınlara tavsiye ederek kadınların her işi yapabileceğini söyledi.

Burdur'da akaryakıt istasyonlarında genelde erkeklerin tercih ettiği pompacılık mesleği kadınlar için de yaygınlaşmaya başladı. Bir akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak çalışan Dilek Sevey'i gören bazı sürücüler başta şaşırsalar da kadın akaryakıt görevlisi yaptığı işle göz dolduruyor.

"Kadınların yapamayacağı şey yok"

Kadınların istedikleri sürece yapamayacağı şey olmadığı dile getiren 2 çocuk annesi Dilek Sevey, işini diğer kadınlara da tavsiye etti. Kimseye muhtaç olmamak için bu işe başladığını, gün geçtikçe daha çok sevdiğini ifade eden Dilek Sevey, "Akaryakıt satış elemanı olarak çalışıyorum. Tabii ki önce bakış açısı farklı oluyor. Herkes ilk görüşte şaşırıyor. Ama sonra bakınca erkek işini bir bayanın da yapabileceğini düşününce onlar da alışıyor. Ama gerçekten güzel yani; her bayana da tavsiye edebilirim. Dıştan göründüğü gibi değil. Onlarda başvurabilirler. İstedikleri sürece bir kadının yapamayacağı bir şey yok. Yeter ki kendilerine güvenleri olsun. İki çocuğum var. Evlendim, ayrıldım. Şu anda ailemle yaşıyorum. Kızlarımla ayaklarımın üstünde dimdik durabilmek için bu mesleği yapıyorum. Muhtaç olmamak için bu mesleği yapıyorum." dedi.

"Kadınlar da erkekler kadar her işte başarılı"

Akaryakıt almaya gelen müşteriler, bir petrol istasyonunda kadın olduğunu görmekten memnun olduklarını, kadın ve erkeğin eşit olduğunu söylediler. Kadınların her işte başarılı olduğunu söyleyen Muhammet Öztürk, "Her işi illaki erkek yapacak diye bir şart yok. Kadınlar da erkekler kadar her işte başarılı. Memnunuz, tatlı güler yüz görüyoruz. Erkeklerden daha iyi bence" diye konuştu.

Aynı istasyonda görev yapan Halil Akça ise "Kadın arkadaşımız yeni başladı. 2 ay falan oldu. Ben 10 yıldır burada çalışıyorum ama 1 ay gibi kısa bir sürede işi öğrendi. Şimdi gayet de iyi. Karşılama olsun, uğurlama olsun memnunuz" diye konuşurken Emrah Çelik ise, kadınların akaryakıt görevlisi olmasının sıradışı bir şey olduğunu, olması gereken durumun en başarılısı olarak gördüğünü, böyle bir durumda kadın ile erkeğin eşit olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

YORUMLAR
500
Burdur'da 78 adet tarihi eser ele geçirildi Burdur'da 78 adet tarihi eser ele geçirildi Antalyaspor'un Burdur kampı başladı Antalyaspor'un Burdur kampı başladı Burdur'da jandarma ekiplerinden trafik denetimi Burdur'da jandarma ekiplerinden trafik denetimi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Akaryakıtlar Dilek abladan - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement