Akil İnsanlardan Reyhanlı'daki Patlamayla İlgili Açıklama - Son Dakika
Güncel

Akil İnsanlardan Reyhanlı'daki Patlamayla İlgili Açıklama

Akil İnsanlardan Reyhanlı\'daki Patlamayla İlgili Açıklama

Akil İnsanlar Heyeti Ege Bölge Grubu üyesi Fuat Keyman, Reyhanlı'daki patlamayla ilgili olarak, "Eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir" dedi.

11.05.2013 21:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Akil İnsanlar Heyeti Ege Bölge Grubu üyesi Fuat Keyman, Reyhanlı'daki patlamayla ilgili olarak, "Eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir" dedi.

Çözüm süreci için oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti Ege Bölge Grubu, Manisa Anemon Otel'de düzenlenen akşam yemeğinde sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Akil İnsanlar Ege Bölge Grubu üyesi Fuat Keyman, "Sabahki toplantımız STK'larla olan çok güzel geçmişti, oradan Akhisar'a gittik. Orası da çok güzeldi. Televizyonlarda Reyhanlı'daki olayı görünce bütün günümüz değişti. Şu anda 42 ölü var. Çok ciddi bir terör olayı. Vicdansız, insanlık dışı bir katliam. Maalesef ölü sayısı biraz daha artabilecek. Tam da Başbakan ABD'ye giderken Obama-Erdoğan görüşmesinin öncesinde olmasında çok büyük anlamı var" dedi.

Bir gazetecinin "Reyhanlı'daki patlama çözüm sürecini etkileyebilir mi?" sorusu üzerine Keyman, "Reyhanlı olayının devam etmesi süreci etkileyebilir ama şuanda daha çok Suriye sorunuyla ilgili bir süreç. Reyhanlı olayı direkt bağlantı olmamakla birlikte eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir. Fakat şu anda çözüm sürecindeki umutlarımız ve çözüm sürecinin başarılı olma durumu. Olayın dış politika ve istikrar bağlamında çok ciddi olduğunun da altını çizelim" diye konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından yemekli toplantı, basına kapalı olarak devam etti. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Akil İnsanlardan Reyhanlı'daki Patlamayla İlgili Açıklama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement