Akıllı Otopark Sistemi" Robot Yarışmasında Finalde - Son Dakika

Akıllı Otopark Sistemi" Robot Yarışmasında Finalde

27.11.2015 12:36
Akıllı Otopark Sistemi

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun, Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi İbrahim Yaylalı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İntel tarafından düzenlenen robot yarışmasında ön elemeleri geçerek finale kalmaya hak kazandı.

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun, Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi İbrahim Yaylalı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İntel tarafından düzenlenen robot yarışmasında ön elemeleri geçerek finale kalmaya hak kazandı.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencisi Yaylalı'nın "Akıllı Otopark Sistemi" projesi ile verici ve kurulan düzenek yardımıyla aracın otopark girişinden en yakın ve boş alana sürücü olmadan ilerlemesini sağlıyor. Araç çıkışında ise sensör ile araç otopark girişine çağırılıyor. Proje ile sürücü otoparka girmeden aracını en yakın yere park etmiş oluyor. Otopark dolu ise sistem sinyallerle kullanıcıyı uyarıyor ve araç otoparka alınmıyor.

"Akıllı Otopark Sistemi"nin de finale kaldığı başvurular robotik alanında uzman ve seçkin isimlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. İlk 50 proje ise 3-4-5 Aralık'ta gerçekleşecek Türkiye İnovasyon Haftası'nda sergilenecek. Yarışmacılar çok sayıda yatırımcı, girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak. Türkiye İnovasyon Haftası'nda sergilenecek 50 proje arasından seçilecek 1. proje 10 bin TL, 2. proje 7 bin 500 TL, 3. proje 5 bin TL ödül alırken, ilk 10'a giren projelerin sahipleri de biner TL'lik ödülün sahibi olacak. - KONYA

Akıllı Otopark Sistemi Robot Yarışmasında Finalde
Akıllı Otopark Sistemi Robot Yarışmasında Finalde

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akıllı Otopark Sistemi' Robot Yarışmasında Finalde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu