Son Dakika Haberleri: Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon'a Satılacak

Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon'a Satılacak

8 gün önce

Rusya, Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüzde 49'unun Cengiz-Kolin-Kalyon'a satılacağını açıkladı. Söz konusu grup 3. Havalimanı'nın da yüklenicileri arasında.

Rusya'nın kamuya ait nükleer enerji kurumu Rosatom, Akkuyu nükleer santrali projesinin yüzde 49'unu Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satacağını açıkladı. Rosatom'un uluslararası faaliyetlerinden sorumlu biriminin başında bulunan Anastasia Zoteyeva, katıldığı bir konferansta hissedarlık anlaşmasının yıl sonuna kadar imzalanacağını belirtti.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI'NI ÜSTLENDİLER

Son yıllarda ciddi bir çıkış içinde olan Cengiz Holding  Türkiye'nin pek çok noktasında maden sahaları işletirken Üçüncü Havalimanı'nın da yüklenici firmalarından.

GÜNEŞ PANELİ İHALESİYLE GÜNDEME GELDİ

Sabah Gazetesi'nin sahibi Kalyon Holding geçen aylarda  Konya'da kazandığı büyük güneş enerjisi santrali ihalesi ile gündeme gelmişti. Kalyon Holding de Üçüncü Havalimanı'nın ortaklarından.

ZEYTİNLİKLER OLAY OLMUŞTU

Kolin İnşaat'ın  Manisa'nın  Soma ilçesinin Yırca köyünde yapmak istediği termik santral projesi  Türkiye'nin gündemine oturmuştu.  Kolin İnşaat da Üçüncü Havalimanı projesinin yüklenicilerinden. (REUTERS-SÖZCÜ)"Dünyanın En Yakışıklı Mahkumu" Jeremy Meeks: Türk Kızları Çok Güzel ABD'nin "Esad'ı Vururuz" Açıklamasına Kremlin'den Tepki Geldi
Süper Lig'in Yeni Ekibi Sivasspor, Ersan Adem Gülüm'ü Kiralamak İstiyor Ukrayna ve Rusya'yı Hedef Alan Siber Saldırı Dünya Çapına Yayılıyor