Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu - Son Dakika

Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu

19.05.2015 13:41
Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu, System.String[]

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıl kutlamaları, tüm yurt genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 96. yıl kutlamaları, tüm yurt genelinde olduğu gibi İzmir'in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Aliağa ilçesindeki sabahın erken saatlerinde başlayan törenler, Aliağa İlçe Spor Müdürü Kemal Atik'in Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Törenler, Alp Oğuz Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri ile devam etti.

Kutlama töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Alp Oğuz Anadolu Lisesi Müdürü Ali Gürlek yaptı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 96. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutladıklarını belirten Gürlek, "Birinci Dünya Savaşı'nda yenik düşen Türk Milleti'nin Mondros Mütarekesiyle orduları terhis edilmiş, bütün silahlarına, enerji kaynaklarına ve limanlarına el konulmuş, başkenti ve dört bir yanı dönemin büyük devletlerince işgal edilmişti. Tabir caizse Türk Milleti'nin dişlerini sökmüş, gözlerini kör etmiş, kolları ve ayakları kesilmişti. Ama kalbindeki iman dolu serhatine dokunamamıştır. İşte 19 Mayıs böyle bir ortamda Mustafa Kemal'in özgürlük ateşini Samsun'da yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919'da özgürlük bayrağı tekrar açılmış, düşman vatan topraklarını terk etmek zorunda kalmıştır. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti küllerinden doğmuştur. Cumhuriyetin bekçileri olsunlar diye, 19 Mayıs gençlerin bayramı ilan edilmiştir" dedi.

Gürlek'in konuşmasının ardından, Alp Oğuz Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği zeybek, jimnastik, halk oyunları gibi gösteriler izleyenlerden büyük alkış aldı. Program, müzik dinletisinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı ile son buldu.

Düzenlenen törene, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Bora Meriç, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Aliağa İlçe Spor Müdürü Kemal Atik ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, daire amirleri, siyasi partilerin yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KUTLAMALAR LEVENT YÜKSEL KONSERİYLE DEVAM EDECEK

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 96. yıl kutlamaları kapsamındaki etkinlikler, Aliağa'da konserle devam edecek. Aliağa Belediyesi kutlamalar çerçevesinde, ünlü pop sanatçısı Levent Yüksel'i vatandaşlarla buluşturacak. Saat 21.30'da Cumhuriyet Meydanındaki konser alanında sahne alacak olan Levent Yüksel, en güzel şarkılarını 19 Mayıs'ta hayranları için seslendirecek. - İZMİR

Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu
Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu
Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu
Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aliağa'da 19 Mayıs Coşkusu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Vaka sayıları düşmezse uzun süreli kapanma gündemimizde Beşiktaşlı Mensah'tan şampiyonluk paylaşımı: Sonunda deniz kenarında Türk çayı içeceğiz CHP'de bir taciz iddiası daha! Mağdur kadının ifadeleri kan dondurdu İHA üretim merkezini görüntülerken gözaltına alınan 2 Rus vatandaşının televizyoncu olduğu ortaya çıktı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?