RUS YOLCU KANSER İLAÇLARINI ALMANYA'YA GÖTÜRÜRKEN YAKALANDI - Son Dakika

RUS YOLCU KANSER İLAÇLARINI ALMANYA'YA GÖTÜRÜRKEN YAKALANDI

10.08.2022 12:12

ALMANYA'ya gitmek için İstanbul Havalimanı'na gelen Rus yolcunun valizinde yapılan aramalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışı yasaklanan kanser ilaçları ile sahte oturum kağıtları ele geçirildi.

ALMANYA'ya gitmek için İstanbul Havalimanı'na gelen Rus yolcunun valizinde yapılan aramalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışı yasaklanan kanser ilaçları ile sahte oturum kağıtları ele geçirildi.

Almanya'ya gitmek için önceki gün İstanbul Havalimanı'na gelen Rus uyruklu M.A, terminale girmek için güvenlik noktasına geldi. Burada yapılan kontrollerde güvenlik görevlileri, M.A.'nın valizinde çok sayıda ilaç tespit etti. Bunun üzerine güvenlik görevlileri durumu İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Polis tarafından yolcunun detaylı valiz aramasında Türkiye'den temin ettiği Sağlık Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışı yasaklanan bin 350 film kaplı kanser ve Antidepresan ilacı, Belçika, Hollanda, Danimarka ve Almanya gibi ülkeler için düzenlenmiş 15 sahte oturum kartı ve 4 laptop ele geçirildi. Gözaltına alınan M.A'nın sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edildiği öğrenildi.


YORUMLAR
500
İkinci Jinbo Yük Treni Cııe İthalat Fuarı İçin Hamburg'dan Shanghai Şehrine Hareket Etti İkinci Jinbo Yük Treni Cııe İthalat Fuarı İçin Hamburg'dan Shanghai Şehrine Hareket Etti Türkiye'nin rüzgar enerjisi potansiyeli Almanya'da anlatılacak Türkiye'nin rüzgar enerjisi potansiyeli Almanya'da anlatılacak Uluslar Ligi 7 karşılaşma ile devam etti Uluslar Ligi 7 karşılaşma ile devam etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel RUS YOLCU KANSER İLAÇLARINI ALMANYA'YA GÖTÜRÜRKEN YAKALANDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement