ABD'li araç kiralama şirketi Hertz, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusu yaptı - Son Dakika

ABD'li araç kiralama şirketi Hertz, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusu yaptı

Koronavirüs nedeniyle işleri olumsuz etkilenen dünyaca ünlü ABD'li araç kiralama şirketi Hertz, konkordato ilan etti. Şirket, konkordato sürecinde hizmet vermeye devam edecek.

ABD'nin araç kiralama firmalarından Hertz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulundu.

KORONAVİRÜS OLUMSUZ ETKİLEDİ

Şirketten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının seyahat sektöründeki ani ve dramatik etkilerinin şirketin gelirleri ile gelecekteki rezervasyonlarında ani bir düşüşe neden olduğu bildirildi. Şirketin tüm zorunlu olmayan harcamalarının önüne geçmek ve likiditesini korumak amacıyla harekete geçtiği belirtilen açıklamada, piyasadaki belirsizliğin devam ettiği kaydedildi.

ŞİRKET HİZMETE DEVAM EDECEK

Şirketin ve ABD ile Kanada'daki bazı iştiraklerinin konkordato başvurusunda bulunduğu aktarıldı. Hertz ve iştirakleri açık kalmaya ve müşterilerine hizmet vermeye devam edecek ve tüm programları her zamanki gibi sürecek. Hertz'in Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki operasyonları ABD'deki konkordato başvurusuna dahil edilmedi.

ABD'li araç kiralama şirketi Hertz, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusu yaptı

Son Dakika

ABD'deki genel müdürlüğü bırakıp Karadeniz somonu yetiştirmeye başladı, yılda 500 milyon lira kazanıyor Yaş hali 60 lira olan ancak işlenmiş toz hali 1.000 liraya kadar çıkan salepte hasat sürüyor Abdülhamid'in rüyası olan Filyos Projesi, Zonguldak'ta hızla yükseliyor! 12 bin kişiye istihdam sağlayacak Koronavirüs salgınında Türkiye'de en çok satılan ikinci el araçlar belli oldu Sağlık Bakanlığı normalleşme sürecinde 11 sektöre yönelik uyulması gereken kuralları belirledi Maske kumaşı karaborsaya düştü, fiyat 2 dolardan 45 dolara fırladı Dolar, yakın gelecekte tarih mi olacak? Uzman isim, ABD'li analistlerin raporunu yorumladı Çilek üretimi nedeniyle tersine göçün başladığı Kahramanmaraş'ın dağ köylerinde üretilen meyveler ihraç edilmeye başlandı Vergi indiriminden yararlanmak isteyenlerin borcu olmaması gerekiyor Katıldığı fuarı fırsata çeviren Bursalı firma, ABD'ye minibüs ihraç etmeye başladı İthal karpuz için ton başına alınan verginin 75 dolardan 300 dolara çıkartılması üreticileri sevindirdi Türk firma, Trump'ın tüm dünyada alay konusu olduğu önerisinden ilham alarak yenilenebilir dezenfektan yaptı Türkiye'nin Maldivler'ini korona vurdu! Milyonlarca turist ağırlarken şimdilerde ıssız bir ada E-ticaret alanında faaliyet gösteren firmalara 8 bin liradan 100 bin dolara kadar destek verilecek ASELSAN, Türk ordusu için insansız kara aracı üretecek