Amsterdam'da ING Bank merkez ofisinde bombalı mektup patladı - Son Dakika

Amsterdam'da ING Bank merkez ofisinde bombalı mektup patladı

Hollanda'da geçen aydan bu yana birçok kentteki işyerlerine gönderilen bombalı mektupların son hedefi, ING Bank oldu.

Hollanda'da geçen aydan bu yana birçok kentteki iş yerlerine gönderilen bombalı mektupların son hedefi, ING Bank oldu.

Başkent Amsterdam'daki ING Bank merkez ofisine gönderilen ve içinde patlayıcı bulunan mektup, öğleden sonra bir çalışanın elinde infilak etti. Amsterdam dışında iki farklı bölgede daha bombalı zarf bulundu.

ING Bank çalışanlarının verdiği bilgiye göre, patlama Perşembe öğleden sonra meydana geldi. Bijlmeer'deki merkez binada bir çalışanın açtığı zarf patladı. Patlama sonrası zarftan dumanlar yüksledi.

Ayakta tedavi edilen ING personelinin durumun iyi olduğu bildirildi. Polis, olay yerinde geniş çaplı inceleme başlattı.

Sabah saatlerinde Utrecht yakınlarındaki Leusden kasabasındaki bir şirkette de, içine patlayıcı yerleştirilmiş bir zarf bulundu. Çalışanların polise haber vermesi üzerine, bombalı zarf, patlayıcı ekiplerince etkisiz hale getirildi.

Hollanda polisi, bombalı zarfların görüntüsünü paylaşarak, halktan dikkatli olmalarını istemişti.

Perşembe öğleden sonra da, Belçika sınırına yakın Breda kenti yakınlarındaki Oudenbosch kasabasında içinden duman çıkan şüpheli bir paket bulundu. Bomba imha ekipleri tarafından paket imha edildi.

Çarşamba günü de Amsterdam ve Kerkrade kentlerinde iki bombalı zarf patlamış ancak ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Polis, bombalı zarfların, bitcoin cinsi sanal para isteyen bir şantajcı tarafından gönderildiğini açıkladı. Ancak istenen miktar konusunda bilgi vermedi.

'Endişe verici'

Hukuksal Koruma Bakanı Sander Dekker, Ocak ayından bu yana gönderilen bombalı mektupların "endişe verici" olduğunu söyledi. Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü (NCTV) de, konuyu incelemeye aldıklarını açıkladı.

Hollanda'da daha önce de Alex O. adlı bir kişi, süpermarket zinciri Jumbo'ya 3 ayrı bombalı mektup göndermişti. Şifreli elektronik posta mesajları aracılığıyla 2 bin bitcoin isteyen zanlı, polis tarafından yakalanmıştı.

Son Dakika

16:38 Alaattin Çakıcı, ünlü oyuncu ve sunucu Seren Serengil'in 30 yıllık aile dostu çıktı 16:19 Jakuzi içinde skandal sözler sarf eden AK Partili yönetici, görevinden istifa etti 15:40 Vida'nın menajerine ödenecek 15 milyon TL'lik kayıp sözleşme ortaya çıktı 15:29 Dini nikahlı eşini ve 6 yaşındaki kızını öldürüp, intihara kalkıştı 15:25 Bu nasıl anne! Kızının gözü önünde başka adamla cinsel ilişkiye girdi, izlemek istemediğinde dövdü 15:04 Jakuzide video çeken AK Partili yöneticiden skandal sözler: Ulan fakirler beni rahatsız etmeyin 13:24 Son Dakika: Katoliklerin ruhani lideri Papa'dan Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili ilk yorum 11:18 Düğünde zehirli bir hayvanın soktuğu çocuk, 1 saat içinde hayatını kaybetti 11:18 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren Süper Lig'in yıldızı ifadesinde çark etti: Tahliyemi istiyorum 10:58 Cerrahpaşa'da tedavi gören Kovid-19 hastalarının derilerinde değişim gözlemlendi 10:56 Uzman onbaşı ardında bir not bırakıp canına kıydı 10:08 Kıblesi 18 derece yanlış olan 64 yıllık cami yıkılıyor 09:53 İçişleri Bakanı Soylu'nun kayınpederi Metin Dinç Samsun'da vefat etti 09:33 Son Dakika: Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz arasında ödenecek 08:56 Güzel oyuncu Merve Boluğur sahil kenarındaki kıvrak dansıyla izleyenleri büyüledi