Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürü Görevden Alındı - Son Dakika

Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürü Görevden Alındı

23.01.2014 13:05
Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürü Görevden Alındı, System.String[]

En çok görev yeri değişiminin olduğu Ankara Emniyeti'nde Terörle Mücadele Şube Müdürü Hamza Bayındır, İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü'ne atandı.

17 Aralık operasyonu sonrası emniyet birimlerinde yaşanan görevden alma kasırgası tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Türkiye'de en çok polisin görev yerlerinin değiştirildiği Ankara Emniyeti'nde bu sabah çok kritik bir görevden alma daha yaşandı.

2 YILDIR TERÖRLE MÜCADELEDEYDİ

Milliyet'te yer alan habere göre; İki yıldır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevini yürüten Hamza Bayındır, "pasif" görev olarak nitelendirilen İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü'ne tayin edildi. Bayındır'ın yerine ise Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Hakan Duman getirildi.

GÖREVDEN ALMA DALGASI DEVAM EDİYOR

Ankara'daki toplumsal olaylardan sorumlu olan Güvenlik Şube Müdürü Mehmet Harman da, görevinden alındı. Harman, Polis Akademisi'ne gönderilirken, yerine Haymana Emniyet Müdürü Kemal Özkoç getirildi. İnşaat Emlak Şube Müdürü Ahmet Cemil Bezci ise "kızak" görev olarak nitelendirilen Personel Şube Müdürlüğü emrinde görevlendirildi. Bezci bu görevine 3 gün önce 77 emniyet müdürünün görev yerinin değiştirildiği atama dalgasında tayin edilmişti. Bezci, daha önce KOM ve Asayiş şubelerinde önemli görevlerde bulunmuştu.

KRİTİK GÖREVLERİN MÜDÜRÜYDÜ

Terörle Mücadele Şube Müdürü Bayındır, bu görevine iki yıl önce Kayseri Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden tayin edilmişti. Bayındır, başkentte meydana gelen kritik terör saldırılarını araştıran ekibin başında yer alıyordu. Bayındır ve ekibi, Adalet Bakanlığı'na el bombası, Ak Parti Genel Merkezi'ne de roketle düzenlenen eş zamanlı saldırı ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gerçekleştirilen roketli eylemi düzenleyen DHKP-C'li teröristlerin isimlerini kısa sürede belirlemişti. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne saldırıyı gerçekleştiren iki terörist polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilmişti.

CANLI BOMBA EYLEMİNİ AYDINLATMIŞTI

Bayındır, DHKP-C tarafından ABD'nin Ankara Büyükelçiği'ne düzenlenen canlı bomba eyleminin de aydınlatılmasında önemli rol oynamıştı. Bayındır, bu kapsamda Ankara'da gelen FBI ekibiyle ortak çalışmalar da yürütmüştü. Bayındır ayrıca, dünya kamuoyunda ses getiren, Ömer Güney isimli Türk'ün Paris'te PKK'lı 3 kadını öldürdüğü eylemi de yakından takip etmişti. Saldırıdan önce Ankara'ya birçok kez gelip-gittiği saptanan Güney'in başkentteki bağlantılarını araştırmıştı.

Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürü Görevden Alındı

Son Dakika Güncel Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürü Görevden Alındı - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • RİFAT ERDEM: BAŞBAKAN OPERASYONA GİDEN GİTMEYEN TÜM PERSONELİN YERİNİ DEĞİŞTİRİP ÇOLUK ÇOCUĞUNU PERİŞAN EDİP HAKSIZLIKLA ÖZEL HAREKAT OLANI NORMAL POLİS YAPIP SIRADAN GÖREVE GETİREREK AÇIK HEDEF HALİNE GETİREREK NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR NAMAZ KILAN HER POLİS FETTULLAHÇI OLARAK FİŞLENİYOR BİRDE DİNİNİ HERKES İSTEDİĞİ GİBİ YAŞAMA HAKKI VERİLDİ DEYİP KONUŞUYOLAR YERİ DEĞİŞEN TÜM POLİSLERİN KENDİSİNE OY VERDİĞİNİ UNUTUYOR AMA BU SEÇİMDE CEVABINI SANDIKTA ALACAK BİDE EMİNE BÖLÜKBAŞI DENEN ŞAHSİYET POLİSLER SENİN GİBİ NE KONUŞTUĞUNU BİLMEYENLERİ KORUDUĞUNU UNUTUYOSUN GALİBA VATAN HAİNİ DEDİĞİN İNSANLAR BU ÜLKENİN EVLATLARI TERBİYELİ OL Cevap Yaz 10 5 Yayından Kaldır
  • Pratik çözümler: Şu polislerin hepsini bir seferde alsanız da hergün aynı haberleri görmesek. Görevden alıp yerine koyduklarınızı da alıyorsunuz galiba. Bu böyle sonsuza kadar gitmez ama. Yeni gelen memurlar da namuslarıyla iş yaparlarsa ne yapacaksınız. En iyisi polis teşkilatını tamamen kaldırın, yada hırsızlığı durdurun ve yolsuzluğa bulaşanların yargılanmasının önünü açın. Çırpındıkça batıyorsunuz. Cevap Yaz 10 3 Yayından Kaldır
  • Karaca: Tayyip bey küçükken 3 defa havaya atıp, 2 defa mı tuttular sizi..Anlamıyorum ki nedir bu dengesizliğiniz.. Cevap Yaz 32 6 Yayından Kaldır

Son Dakika

Son Dakika: Beşiktaş, evinde Kasımpaşa'yı 3-0 yendi Koronavirüs unutuldu! Kısıtlama öncesi toplu taşımada dikkat çeken yoğunluk Direksiyon başında horon oynayan tır şoförünün ehliyetine el konuldu Otomobil yoldan geçen koyun sürüsüne çarptı: 30 koyun telef oldu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Koronavirüs aşısı en erken 25-26 Aralık'ta yapılmaya başlanır Vaka sayısının yüzde yüz arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı