Ankara'da Ukrayna Esintisi - Son Dakika

Ankara'da Ukrayna Esintisi

02.04.2019 18:48

Ankara'da Ukrayna esintisi Ankara'da Ukrayna mutfağı şöleniANKARA - Ödüllü şef Yurii Kovryzhenko'nun katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilecek olan "Ukrayna Yemek Günleri" etkinliği öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Ankara'da Ukrayna esintisi

Ankara'da Ukrayna mutfağı şöleni

ANKARA - Ödüllü şef Yurii Kovryzhenko'nun katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilecek olan "Ukrayna Yemek Günleri" etkinliği öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Ödüllü şef ve TV sunucusu Yurii Kovryzhenko'nun katılımıyla gerçekleştirilecek olan "Ukrayna Yemek Günleri" etkinliği öncesi Ankara HiltonSA'da basın toplantısı gerçekleştirildi. Şef Kovryzhenko, özel pişirme istasyonunda Ukrayna'ya özgü birkaç lezzeti basın mensuplarına sundu. Ukrayna Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen etkinlik 3-4-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türk yemekleriyle ilgili görüş bildiren Şef Kovryzhenko, bir halkın kültürünü ve ruhunu hissetmek için en güzel tercihin sokak yemekleri olduğunu söyleyerek, " İstanbul'da olduğum zaman ben sokak yemeklerinin tadına bakmaya karar verdim. Bunlar arasında balık ekmeği çok beğendim. Balık çeşitlerinin tadına da bakma fırsatım oldu. Ankara'da sadece bir yere gidebildim ama oradaki meze çeşitliliği beni çok etkiledi. Ukrayna'da mezeler daha kolay şeylerden oluşuyor. Burada meze sunarken insanlar o kadar çok işlem yapıyor ve titizlikle çalışıyorlar. Özellikle yoğurtlu mezeler beni çok etkiledi. Bunun yanı sıra avokado ve karidesten yapılan mezeleri de çok beğendim" diye konuştu.

Programa Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha, Ankara HiltonSA genel müdürü Marc O. Schumacher katıldı.

Ankara'da Ukrayna Esintisi
Ankara'da Ukrayna Esintisi
Ankara'da Ukrayna Esintisi
Ankara'da Ukrayna Esintisi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Ankara'da Ukrayna Esintisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir