Ankara'dan 3 bin kadın Kırşehir'i ziyaret edecek - Son Dakika

Ankara'dan 3 bin kadın Kırşehir'i ziyaret edecek

27.09.2022 14:56
Ankara'dan 3 bin kadın Kırşehir'i ziyaret edecek

Ankara'da yaşayan 3 bin kadının bir ay içerisinde Kırşehir'in tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edeceği bildirildi.

Ankara'da yaşayan 3 bin kadının bir ay içerisinde Kırşehir'in tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edeceği bildirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır, yaptığı yazılı açıklamada, Akyurt Belediyesinin kültür organizasyonu kapsamında Kırşehir'e kadınlar için gezi programları düzenlendiğini belirtti.

Gezilerin yaklaşık bir ay süreceğini ifade eden Çalışır, ilk gün ziyaretine iki otobüsle 100 kadının geldiğini aktardı.

Kadınların, Kırşehir'in tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret ettiğini vurgulayan Çalışır, şunları kaydetti:

"Akyurt Belediyesinin sağladığı imkanlarla bir ay boyunca her gün 100 olmak üzere 3 bin kadın ilimize gelecek. Günübirlik yapılacak gezide hanımlara İl Müdürlüğümüzden görevlendirdiğimiz rehber eşliğinde, Kent Park, Ahi Evran Külliyesi, Cacabey Medresesi, Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi ve Hamidiye Camii gezdiriliyor. Hanımlar bu kültür gezisiyle daha önce görme fırsatı bulamadıkları yerleri gezerek tarihi ve kültürel miraslarımızı yakından tanıma fırsatı buluyor."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Başkentte Türkiye Azerbaycan Dostluk Konseri verildi Başkentte Türkiye Azerbaycan Dostluk Konseri verildi Erdoğan: Güvenlik şeridini tamamlayacağız, terör koridoruna izin vermeyeceğiz (2) Erdoğan: Güvenlik şeridini tamamlayacağız, terör koridoruna izin vermeyeceğiz (2) Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan pamuk ve ay çiçek müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan pamuk ve ay çiçek müjdesi

Son Dakika Güncel Ankara'dan 3 bin kadın Kırşehir'i ziyaret edecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement