ORC, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" anketinin sonuçlarını paylaştı - Son Dakika

ORC, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" anketinin sonuçlarını paylaştı

13.11.2019 14:06

Anket şirketi ORC, katılımcılara "Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" diye sordu. Katılımcılar, yüzde 32,7 ile AK Parti'yi seçti. CHP 25,9 ile onu takip ederken kararsızların yüzde 11,8 olması dikkat çekti.

ORC araştırma şirketi 'Kasım 2019 Gündem Araştırması' sonuçlarını açıkladı. Araştırma 06-09 Eylül 2019 tarihleri arasında 38 ilde toplam 3620 kişi ile yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirildi.

Şirketin Twitter hesabından da paylaşılan sonuçlarda, katılımcılara "Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

AK PARTİ YÜZDE 32, KARARSIZLAR YÜZDE 11

24 Haziran 2018'de gerçekleştirilen son seçimde yüzde 42,6 puan alan AK Parti'nin oyu ankete göre yaklaşık 10 puan gerileyerek 32,7 oldu. MHP bir önceki seçime göre oyunu 4 puan arttırarak yüzde 11,1'den yüzde 15,4'e çıkardı. Hangi partiye oy vereceği konusunda kararsız olan seçmenlerin yüzde 11,8 olması ise dikkatlerden kaçmadı.

CHP'NİN OYU 3 PUAN ARTTI, İYİ PARTİ'DE SERT DÜŞÜŞ

Son seçimde yüzde 22,6 oy alan CHP'nin oyu ankete göre yüzde 25,9'a yükseldi. İlk kez girdiği seçimde yüzde 10 oy alıp Meclis'e 43 milletvekili sokan İYİ Parti ise sert bir düşüşle yüzde 3,5'e geriledi.

Öte yandan HDP'nin oyu 8,5 iken Saadet Partisi'nin oyu yüzde 1,3 oldu.

ORC, Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? anketinin sonuçlarını paylaştı

Son Dakika Güncel ORC, 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' anketinin sonuçlarını paylaştı - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Son Dakika! 2020 KPSS lisans sınavı sonuçları açıklandı İngiliz The Guardian: Amerikalı gençler plazmalarını satmak için bilerek koronavirüse yakalanıyor ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı