- Annelik doğalarında var- Öksüz 6 çakala önce bir ceylan daha sonra bir köpek annelik yaptı- Anne... - Son Dakika

- Annelik doğalarında var- Öksüz 6 çakala önce bir ceylan daha sonra bir köpek annelik yaptı- Anne...

- Annelik doğalarında var Öksüz 6 çakala önce bir ceylan daha sonra bir köpek annelik yaptı Anne bir ayı ise yavrularını beslerken kameralara takıldı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli ParklarGenel Müdürlüğü, yaban hayvanlarını koruyup kollamaya ve izlemeye devam ediyor.

- Annelik doğalarında var

Öksüz 6 çakala önce bir ceylan daha sonra bir köpek annelik yaptı

Anne bir ayı ise yavrularını beslerken kameralara takıldı

ANKARA - Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli ParklarGenel Müdürlüğü, yaban hayvanlarını koruyup kollamaya ve izlemeye devam ediyor. Bu izlemelerde bazen belgesel tadında görüntüler çıkarken bazen ise yaban hayvanlarının annelik içgüdüsüyle başka bir hayvanın yavrusuna sahip çıktığı anlarla karşılaşılıyor.

Doğal alanlarda yürütülen yaban hayatı izleme çalışmaları ülkemizin sahip olduğu yaban hayvanı çeşitliliği düşünüldüğünde, bu çeşitliliğinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından da büyük önem taşıyor. Kimi zamansa yaban hayatı izleme çalışmaları sırasında belgeselleri aratmayan görüntüler kaydediliyor.

Anneler Günü'nün kutlandığı bugün Gümüşhane'de kameralara yansıyan anne ayının yavrularını emzirme anı izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Doğal ortamında ve yağış altında bir yandan yavrularını besleyen ve bir yandan da etrafı gözetleyen anne ayı, anneler günün kutlandığı bugün, anneliğin doğada da ne denli özverili ve kutsal bir rol olduğunu hatırlattı.

Anne köpeğin şefkati 6 minik çakala hayat verdi

Diğer yandan ise bir anne köpek kendi yavrusu olmamasına rağmen 6 öksüz çakal yavrusunu emzirerek onlara annelik yapıyor. Milli Parklar Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde bir ihbar üzerine Kuzey Ormanları'nda 2, Çatalca mevkiinde ise 4 olmak üzere annesiz kalmış toplam 6 çakal yavrusuna ulaştı.

Karınları çok aç ve üşümüş olan minik yavrular yapılan ilk müdahalenin ardından "Yaban Hayvanlarının Kurtarılması, Bakımı ve Rehabilitasyonu" konusunda DKMP İstanbul Bölge Müdürlüğü ile arasında protokol bulunan bir hayvanat bahçesine götürüldü.

Yaban hayvanlarına uzanan şefkat eli bu kadarla da sınırlı kalmadı. Önce bir ceylan tarafından emzirilerek beslenen minik yavrular, daha sonra hayvanat bahçesinde bulunan ve yeni doğum yapmış olan bir köpek tarafından emzirilmeye başlandı.

Bu süreçte sağlıklarının iyi olduğu gözlemlenen minik çakalların kendilerini besleyebilecek kadar büyüdüklerinde doğal hayata bırakılmaları planlanıyor.

Son Dakika

17:56 Adnan Oktar maske takmadığı için duruşma salonundan çıkarıldı 17:51 Türkiye'nin en yüksek köprüsü 11 Temmuz'da açılacak 17:27 Kılıçdaroğlu'dan İBB'ye atanan Can Akın Çağlar'la ilgili tartışmalara tek cümlelik yanıt 17:03 İzmir'de ekmek ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı 16:41 Maske takmak koronavirüs riskini yüzde 65 azaltıyor 16:14 Murat Övüç'e kadın takipçisinden ilginç mesaj: Kocam yatak odasında sizi izliyor 15:03 13 yaşındayken tecavüz ettiği öğrencisiyle evlenen kadın öğretmen kanserden öldü 14:59 Fahriye Evcen, oğlu Karan'la yeni pozlarını paylaştı! Bir saatte rekoru beğeniye ulaştı 14:29 Maskesiz görüntülenen Hatice, açıklamasıyla pes dedirtti 14:17 Aslı Enver sezonu açtı! Güzel oyuncu, siyah beyaz bikinisiyle parmak ısırttı 13:01 Ünlü iş insanının eşi, şiddet gördüğünü belirterek boşanma davası açtı 11:22 Milli antrenör, sevgilisinden kaçıp salonuna sığınan kadına böyle sahip çıktı 11:09 Son dakika: FETÖ elebaşının yeğeni Zeynep Gülen'e 2 yıl 7 ay hapis cezası verildi 07:54 Abdulkadir Selvi, edindiği kulis bilgileriyle mahkemenin kararını erkenden duyurdu: Ayasofya cami olacak 07:47 Listeye beş il daha eklendi, asker uğurlamanın yasaklandığı il sayısı 24'e yükseldi