Antalya'da Erkenci Kirazın Hasadı Başladı - Son Dakika

Antalya'da Erkenci Kirazın Hasadı Başladı

13.05.2019 10:06
Antalya'da Erkenci Kirazın Hasadı Başladı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde erkenci kirazın hasadı başladı.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde erkenci kirazın hasadı başladı.

Ağırlıklı olarak Çile, Doğanca ve Gökçesaray mahallesinde yetişen erkenci kiraz kilogramı 20 ila 30 liradan satılıyor.

Üreticilerden Ahmet Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, normalde nisan ayı ortalarında yapılması gereken hasadın, havaların geç ısınması nedeniyle mayıs ayı ortalarında yapıldığını söyledi. Kirazların geçen yıla göre bu yıl daha güzel olduğunu dile getiren Özdemir, "Geç hasada başlamamıza rağmen kaliteli kiraz topluyoruz. Üreticinin keyfi yerinde. Türküler eşliğinde kirazlar toplanıyor." dedi.

Bu yıl üç mahallede 300 ton kiraz beklediklerini belirten Özdemir, kirazın kalitesine göre kilogramının 20 ila 30 liradan satıldığını söyledi. Özdemir, erkenci kirazdan sonra daha çok ihraç edilen "Napolyon" cinsi kirazın hasadının başlayacağını kaydetti.

Kiraz üreticisi Nimet Sönmez, Doğanca Mahallesi'nde 10 yıldır kiraz üretimi yaptığını ifade etti. Yılın ilk hasadını yaptıklarını dile getiren Sönmez, "Ürün kalitesi iyi, rekolte ise yüksek. Keyifle hasat yapıyoruz." diye konuştu.

Naziker Sönmez de bu yılki üründen memnun olduklarını belirtti.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri: Hurdaya dönen otomobilden sağ çıktılar, alkolün etkisiyle neşe içinde kameraya el salladılar Son dakika haberleri: Hurdaya dönen otomobilden sağ çıktılar, alkolün etkisiyle neşe içinde kameraya el salladılar Havada paniği yaşayan Alman uyruklu kadınlar: 'Biraz korktuk ama iyiyiz' Havada paniği yaşayan Alman uyruklu kadınlar: 'Biraz korktuk ama iyiyiz' Antalya'da elektrik akımına kapılan işçi öldü Antalya'da elektrik akımına kapılan işçi öldü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Antalya'da Erkenci Kirazın Hasadı Başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement