Antalya'da Hortum Evlerin Çatılarını Söktü - Son Dakika

Antalya'da Hortum Evlerin Çatılarını Söktü

05.02.2016 18:27
Antalya'da Hortum Evlerin Çatılarını Söktü

Antalya'da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Antalya'da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 70 kilometreye kadar çıkan şiddetli rüzgar, ağaçları yerinden söktü, dev dalgalar oluşturdu. Konyaaltı İlçesi'nde meydana gelen hortumda evlerin çatıları uçtu, seralar zarar gördü.

Antalya'da sağanak yağış ve fırtına, hayatı durma noktasına getirdi. Konyaaltı sahilinde boyu 5 metreyi bulan dev dalgalar karayoluna kadar ulaştı. Konyaaltı'nın yukarı mahallelerinde ise hortum paniği yaşandı. Dolu ile birlikte ortaya çıkan hortum, Aşağıkaraman Mahallesi'nde evlerin çatılarını söktü, cam seralara zarar verdi. Çam ağaçlarını yerinden sökerek cam seraların üzerine deviren hortum, seralardan kopartığı camları da çevreye saçtı. Cam parçaları çevre binaların duvarlarına saplandı.

MAHALLE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Aşağıkaraman Mahalle Muhtarı Mesuz Pöze, birkaç dakika içinde felekat yaşandığını söyledi. Hortumun geçtiği her yeri harabeye çevirdiğini anlatan Pöze, "İçinde 1000 tavuk bulunan çadırı yerinden söktü, yan yana 3 cam serayı harabeye çevirdi. Evlerin çatılarını yıktı. Çatı kiremitlerini çevreye dağıttı. Mahalle savaş alanına döndü" dedi.

Fırtınada evleri, cam seraları ve araçları zarar gören mahalleli, yetkilileri yardıma çağırdı. Serasının üzerine çam ağacı devrilen İsmail Ergün, zararının 80 bin TL civarında olduğunu söyledi. Kayınvalidesinin evinin çatısı yıkılan Gülizar Yavuz da enkaz içinde işe yarıyacak eşyaları aradı. Yıkılan çatının kiremitleri arasında duygulanan Yavuz, göz yaşlarına hakim olamadı. Evin kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Yavuz, "Hortum birkaç dakika içinde koca evin çatısını yerle bir etti" dedi.

Hortumdan etkilenen Mehmet Perk ise "Dışardan çatırtı geldi. Kapıyı açıp dışarı baktığımda saksıların, kiremitlerin çevrede uçuştuğunu gördüm. Evimin önünde duran arabamın camları çarpmaların şiddetiyle patladı. Evimin çatısı metrelerce uzağa uçtu. Korkunç bir görüntüydü. Maddi kaybımız çok. Tek tesellimiz can kaybı olmaması" diye konuştu.

ANTALYA VA MUĞLA İÇİN KUVVETLİ YAGIŞ UYARISI

kuvvetli fırtına şeklinde esecek. Fırtına, pazar günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek. - Antalya

Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, Turistlerin de İlk Tercihi Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, Turistlerin de İlk Tercihi Kent merkezindeki 1800 yıllık yaşam alanı, talan edildi Kent merkezindeki 1800 yıllık yaşam alanı, talan edildi Antalya'da şiddetli rüzgar sahildeki şemsiyeleri uçurdu Antalya'da şiddetli rüzgar sahildeki şemsiyeleri uçurdu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da Hortum Evlerin Çatılarını Söktü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement