Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda - Son Dakika

Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda

08.01.2015 13:10
Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda, System.String[]

Hastaneye en fazla 20 dakika uzaklıkta yaşamak zorunda AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde kan kanseri teşhisi konulan 6 yaşındaki Hüseyin Sevinç'in doktorları, ateşinin yükselmesi halinde hızla müdahale için hastaneye en fazla 20 dakika uzaklıkta yaşaması gerektiğini söyledi.

Hastaneye en fazla 20 dakika uzaklıkta yaşamak zorunda

AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde kan kanseri teşhisi konulan 6 yaşındaki Hüseyin Sevinç'in doktorları, ateşinin yükselmesi halinde hızla müdahale için hastaneye en fazla 20 dakika uzaklıkta yaşaması gerektiğini söyledi. Burdur'da oturan aile, bunun üzerine hastane yakınında ev kiraladı.

Burdur'da inşaatlarda boya ve alçı işleri yapan 33 yaşındaki Rafet ile ev kadını 25 yaşındaki Emine Sevinç çiftinin iki çocuğundan 6 yaşındaki Hüseyin, 6 ay önce yüksek ateşin ardından dengesini yitirip bayıldı. Emine Sevinç, Burdur'da götürdükleri hastanenin ardından doktorların tavsiyesi üzerine Hüseyin'i, Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirdi. Hematoloji Servisi'nde yapılan tetkiklerde kan kanseri teşhisi konulan Hüseyin'in ailesi, kötü haberle yıkıldı.

'ÜZÜLDÜK FAKAT GÜÇLÜ OLMALIYDIK'

Çocuklarının daha önce hastalıkla ilgili hiçbir belirti göstermediğini belirten Emine Sevinç şunları anlattı: "Çok üzüldük, fakat güçlü olup oğlumuzun tedavisini yaptırmamız gerekiyordu. Çok mutsuz ve umutsuzduk. Aylar süren tedaviye başlandı. Hastane bahçesinde ve koridorlarda günler, aylar geçirdik. Doktorları Hüseyin'in tedavisine ayakta devam edeceklerini söylediklerinde sevindik. Fakat Burdur'a gitmemizin imkansız olduğu, Hüseyin'in ateşinin yükselme ihtimaline karşı hastaneye en fazla 20 dakika uzakta yaşayabileceğimiz söylendi."

YAKINLARININ YARDIMIYLA EV TUTTULAR

Doktorların bu sözleri üzerine telaşa kapıldıklarını anlatan Emine Sevinç sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü eşim iş bulamıyor ve çalışamıyordu. Maddi yönden çok sıkıntı yaşıyorduk. Ev tutmamız ve diğer çocuğumuzu Antalya'ya getirmemiz imkansızdı. Yakınlarımızın yardımıyla ev tuttuk. Diğer oğlumuz 10 yaşındaki Abdullah'ı Burdur'da akrabalarımızın yanına yerleştirdik. Hüseyin'in sağlığı için her şeye katlanıyoruz, ancak maddi sıkıntıları bir türlü aşamıyoruz. Hüseyin bir şey isteyecek diye korku içindeyiz."

TEDAVİ EN AZ 2 YIL SÜRECEK

Tedavinin ilk etabının tamamlandığını, Hüseyin'in şu ana 4 seans kemoterapi aldığını aktaran Emine Sevinç, "Hüseyin'in tedavisi en az 2 yıl sürecek. Eşim işsiz, kış nedeniyle inşaatlarda iş yok. Hastalık ve yoklukla mücadele ediyoruz" dedi.

Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda
Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda
Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda
Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Hastaneye En Fazla 20 Dakika Uzaklıkta Yaşamak Zorunda - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Arsenal ile sözleşmesini fesheden Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye hafta sonu imza atacağı ileri sürüldü Merkel'in partisinin yeni genel başkanı "Türk Armin" olarak bilinen Armin Laschet oldu Utanmazlar! Engelli gence eşek şakası yapıp bir de sosyal medyadan paylaştılar Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi Son Dakika! İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı bekleniyor, kar kalınlığı 20 - 40 cm arasında olacak Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı