Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi - Son Dakika

Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi

17.10.2017 17:03

Antalya'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel'de borç yüzünden yaşanan sıkıntılar bitmiyor.

Antalya'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel'de borç yüzünden yaşanan sıkıntılar bitmiyor. Ağustos ayının ilk haftasında rezervasyon alımlarını durduran ve halen satışa kapalı 5 yıldızlı otelin 2 milyon TL civarındaki birikmiş borcu nedeniyle suyu kesildi.

Antalya'nın Aksu İlçesi Kundu turizm bölgesinde 2009 yılında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi yıldızların katılımıyla açılışı yapılan Mardan Palace Hotel, turizm sezonunun en yoğun olduğu ağustos ayının ilk haftalarında rezervasyon alımını durdurdu. Otelin rezervasyon numarası arandığında 'Tesisimiz kapalı, dolayısıyla rezervasyon alamıyoruz' yanıtı verilen otelde, halen müşteri alımı yapılmıyor. O dönemde yaklaşık 200 odası dolu olan ve başka otellere yönlendirildikten sonra bir bakıma kapalı olan otel için rezervasyon yaptırmak isteyenler hem Mardan Otel'in kendi internet sitesinde hem de anlaşmalı internet sitelerinde 'satışa kapalı' gözüküyor.

'Turizmin Oscarları' olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'da 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen Mardan Palace Hotel, daha önce de bazı banka borçları yüzünden icralık olmuş ve satışa çıkarılmıştı. Karşılıklı anlaşmalar ve mahkeme yoluyla satış kararı iptal edilen lüks otelin son olarak suları da kesildi. Daha önce otelin borcu nedeniyle AKEDAŞ tarafından elektrik elektrikleri kesilmiş ve borçların yapılandırılması neticesinde sorun çözülmüştü. Otelin yaklaşık 2 milyon TL civarında birikmiş su borcu nedeniyle icra takibi başlatan Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), bu kapsamda yaklaşık 15 gün önce de otelin suyunu kesti.

ROLLS-ROYCE GHOST' HACZEDİLMİŞTİ

Mardan Palace Hotel'e geçen 14 Eylül'de ANS Tur'a ait borcu nedeniyle icra gönderildi. 465 bin lira alacağı karşılığı icra takibi başlatan tur şirketinin avukatları Ferda Perihan Savaşcı ve Özgür Savaşcı, Antalya 4'üncü İcra Müdürlüğü aracılığıyla otele giderek icra işlemi başlatmıştı. Otelin parkında bulunan Telman İsmailov'un oğlu Sarkan İsmailov'a ait 2008 model Rolls-Royce Ghost marka yaklaşık 2 milyon değerindeki otomobil, icra memurları aracılığı ile haczedilerek yediemin otoparkına çekilmişti.

180 BİN METREKARE ALANDA

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu AST 1989 Group'un, Türkiye'deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace Oteli, 180 bin metrekare alanda konumlandı. Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace Oteli, İstanbul'un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi.

Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi
Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi
Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi
Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi

JW Marrıott Hotel İstanbul Marmara Sea Ataköy'de açıldı JW Marrıott Hotel İstanbul Marmara Sea Ataköy'de açıldı Akdeniz'de müsilaj raporu: Antalya sahilleri ve iç sular temiz Akdeniz'de müsilaj raporu: Antalya sahilleri ve iç sular temiz Antalya'da 2 mahallede sağanak yağış sonrası su baskınları oluştu Antalya'da 2 mahallede sağanak yağış sonrası su baskınları oluştu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Mardan Hotel'in Suyu Kesildi - Son Dakika


Advertisement