Son Dakika Haberleri: Türkiye'de Prolin Değeri En Yüksek Olan Erbaa Süzme Balının Kilosu 125 TL'ye Satışa Sunuldu

Türkiye'de Prolin Değeri En Yüksek Olan Erbaa Süzme Balının Kilosu 125 TL'ye Satışa Sunuldu

3 ay önce

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 5 yıl önce 3 kovanla arıcılık yapmaya başlayan Süleyman Önal, kilosu 950 TL'ye satılan Anzer balına eş değer olarak gösterdiği Erbaa süzme balının kilosunu 125 TL ile satışa sundu.

Tokat'ın Erbaa ilçesinde arıcılık yapan Süleyman Önal, kilosu 950 TL'ye satılan Anzer balına eş değer olarak gösterdiği Erbaa süzme balının kilosunu 125 TL ile satışa sundu.

ŞEKERSİZ OLARAK ÜRETİLİYOR

Önal yaptığı açıklamada, 5 yıl önce üç kovanla arıcılık yapmaya başladığını şuanda ise 150'ye yakın kovanı olduğunu belirtip, "Burada yetiştirdiğimiz balın özelliği organik ve şekersiz olması. Merkezde arının bakımını yapıyoruz. Daha sonra bal sezonu başladığı zaman yüksek yaylalara il dışına kadar her yere götürüp kesinlikle şekersiz olarak üretiyoruz." dedi.

TÜRKİYE'DE PROLİN DEĞERİ EN YÜKSEK BAL

Önal, "Bu sene ürettiğimiz bu bal şu anda prolin değeri olarak bin 458 olarak çıktı ve 1 numara olarak çıktı. Şu anda Türkiye'deki prolin değeri en yüksek bal. Dışarıdan gelen arıcılarımız Erbaa'da ki arıcılarla her zaman her hafta veya 15 günde bir araya gelip toplanıp hepsi ile konuşup fikir alışverişi bulunuyoruz. Dışarıdan gelen arıcılarımız ile fikir alışverişinde bulunmak, araştırmak ve her sene daha iyisini, daha kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Kovan sayımız her sene çoğalıyor."dedi.
Başkan Alinur Aktaş, Bursa'ya Çağ Atlatacak Projelerini Haberler.com'a Bir Bir Anlattı Rusya Devlet Başkanı Putin'in Alina Kabaeva ile Evleneceği İddia Edildi

Enes Batur, "Aylık Kazancın Ne Kadar?" Sorusuna Yanıt Verdi