Son Dakika Haberleri: Ardahan'da Yaz Boyunca Bal Yapan Arılar Kışa Hazırlanıyor

Ardahan'da Yaz Boyunca Bal Yapan Arılar Kışa Hazırlanıyor

13 ay önce

Kış aylarında sıcaklığın eksi 40'lara kadar düştüğü Ardahan'da yaz boyunca yüksek kalitede bal veren arılar, kış uykusuna yatacakları alanlara taşınmaya başladı.

Kış mevsiminin en ağır geçtiği kentlerden biri olan Ardahan'da yaz ayı boyunca bal toplayan arıcılar, kovanlarını içeriye taşımaya başladı.

GÖZLERİ GİBİ BAKIYORLAR

Sıcaklığın zaman zaman sıfırın altında eksi 40'lara kadar düştüğü Ardahan'da arıcılar geçimlerini sağladıkları arılara gözleri gibi bakıyor. Balıyla meşhur kentte yaz boyunca yüksek verim elde edilen arılar, kış aylarında kendileri için hazırlanan belirli sıcaklığın üstündeki özel bölüme taşınarak bir dahaki yaza kadar yaşamaları sağlanıyor.

ÖZEL BESİNİ YİYEREK HAYATTA KALIYORLAR

Büyük bir özen isteyen bu işlem için arıcılar, keke benzer özel bir besin hazırlayarak arıların kovanlarına bırakıyor. Kovanda kendileri için özel olarak hazırlanan besini yiyerek baharı bekleyen arılar, çiçeklerin açmasıyla gerçek doğal yaşamlarına kavuşuyorlar.

İşte arıları taşıma işleminden kareler;
Cinayetle Noktalanan Polis ve Astsubay Arasındaki Yasak İlişki Kavgasının Detayları Ortaya Çıktı! Hakkari'de Teröristlerden Füze Saldırısı: Yaralılar var

Resmi Gazete'de Yayımlandı! Tarım Danışmanı İçin 38 Bin TL Destek Verilecek