Aşk "Engel" Tanımadı - Son Dakika

Aşk "Engel" Tanımadı

02.12.2015 13:39

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane içinden detaylar- Murat Özden'in konuşması- Gül Özden'in konuşması- Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nazmi Başaran'ın konuşması SEYHAN KIRICI - Balıkesir'in Gönen ilçesinde, ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlenen ve zorlukları birlikte aşan doğuştan bedensel engelli çift, bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane içinden detaylar- Murat Özden'in konuşması- Gül Özden'in konuşması- Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nazmi Başaran'ın konuşması SEYHAN KIRICI - Balıkesir'in Gönen ilçesinde, ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlenen ve zorlukları birlikte aşan doğuştan bedensel engelli çift, bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı.AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, doğuştan bedensel engelli Murat Özden (32), Sakatlar Derneğindeki görevi kapsamında 2010'da gittiği Osmaniye'de anket çalışması yaparken, bedensel engelli Gül Koç (31) ile tanıştı.Bir süre telefon ve internet aracılığıyla görüşen Murat ve Gül, birbirlerinin aileleriyle tanıştı. Gençler, ailelerinin ilişkilerine onay vermemesi üzerine kaçarak 2011'de evlendi. Engellerini birbirlerini tamamlayarak aşan çift, 25 Kasım'da sağlıklı bir erkek bebek sahibi oldu. Bebeğe, iki dedesinin isimleri "Osman Erdoğan" adını veren çift, ailelerinin torunları sayesinde yüz yüze görüşmesini bekliyor. Murat Özden, AA muhabirine, tanıştıktan sonra eşine duygularını ilk kendisinin açtığını belirterek, "Sonra ağabeyiyle görüştüm internette, ağabeyinden istedim. 'Bir konuşalım' dediler. Sohbetimiz ilerledi ve daha sonra ailece gidip tanıştık. İki kez istemeye gittik ama onaylamadılar" dedi.Bunun üzerine kaçarak 2011 Haziran'da evlendiklerini dile getiren Özden, "O yıldan itibaren mutlu olmak için birbirimize sarıldık" diye konuştu. Geçen nisan ayında çocuk sahibi olacaklarını öğrendiklerini anlatan Özden, şöyle devam etti: "Tabii ilk olduğu için çok farklı heyecan oldu. Bedensel engelli olduğumuz için çevremizde bir şaşkınlık da yaşandı. 'Bunların evlatları olacak' diye söyleyenler oldu. 25 Kasım'da evladımız geldi. İkimizin de engeli doğuştan ama genetik değil. Çocuğumuz sağlıklı doğdu. Çocuk yapmaya karar vermeden önce araştırdık. Bizim engelimiz, geç doğumdan kaynaklı, beyne oksijen gitmediği için."Gül Özden (31) de mutlu olduklarını, her ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayabildiğini ifade etti.Çevrelerinden maddi ve manevi destek gördüklerini bildiren Özden, "Çocuğumuzun adını 'Osman Erdoğan' koyduk, iki dedesinin adı. Bu sayede artık aileler de görüşür diye bekliyoruz. Telefonla görüşüyorlar ama torun olduğu için yüz yüze görüşürler artık. Hatta doğum zamanı çiçek gönderdiler bize. Torunlarını görmek istiyorlar, inşallah gelip görecekler de" diye konuştu.Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Nazmi Başaran ise 1 kilo 800 gram ağırlığında ve 45 santimetre boyundaki bebeğin son derece sağlıklı olduğunu kaydetti.

Aşk Engel Tanımadı
Aşk Engel Tanımadı
Aşk Engel Tanımadı
Aşk Engel Tanımadı

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Aşk 'Engel' Tanımadı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak Yaşlı adam, traktörünü tamir etmek isterken yanarak can verdi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık Korona yasağını delen vatandaştan şaşırtan savunma: Adana'dan geldim, Adana'da yasak yok Kazada aracından çatıya fırlayan sürücünün arkadaşı konuştu: Şaşırdık, anlam veremedik Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor