Atatürk'e Hakaret İddiasına Suç Duyurusu - Son Dakika

Atatürk'e Hakaret İddiasına Suç Duyurusu

25.05.2017 15:51
Atatürk'e Hakaret İddiasına Suç Duyurusu

CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ile Ceyhun İrgil, Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ile Ceyhun İrgil, Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Milletvekilleri İrgil ve Aydın, Atatürk'e yönelik sözleri nedeniyle, Hasan Akar ve bir televizyon kanalındaki programa katılan Süleyman Yeşilyurt, Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve televizyonun sorumlu müdürü hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bursa Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan İrgil, " Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve manevi değerlerine karşı yapılan saldırıları hem birlikte kınamak hem de hukuki suç duyurusunda bulunmak üzere buraya geldik. Birçok vatandaşımız suç duyurusunda bulundu. Savcılık kararlarının sonuçlanmasını bekledik. Ardından tekrar bir dosya hazırladık." diye konuştu.

Erkan Aydın ise Atatürk ve annesi ile manevi kızı Afet İnan'a karşı yapılan hakaretler sonucunda suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Suç duyurusu öncesinde yaşlı bir teyzemizle konuşarak, 'Atatürk'e karşı yapılan hakaretlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız' dedim. Hemen gözleri doldu, 'Atatürk olmasa biz burada olmazdık' dedi. Aslında her şeyi özetleyen bu. Biz bu değerlere sahip çıkmak zorundayız. Umarım adalet yerini bulur, hakaret edenler gerekli cezayı alır." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan paylaştı: Atatürk Havalimanı'nın nasıl olacağına bir göz atalım Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan paylaştı: Atatürk Havalimanı'nın nasıl olacağına bir göz atalım Adanasporlu futbolcular genç mahkumlarla buluştu Adanasporlu futbolcular genç mahkumlarla buluştu AK Parti'li Keşir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı Açıklaması AK Parti'li Keşir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atatürk'e Hakaret İddiasına Suç Duyurusu - Son Dakika


Advertisement