Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı - Son Dakika

Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı

16.08.2014 03:16

Bodrum'da bir heykeltıraş çevre kirliliğine dikkat çekmek için atıklardan "uzay gemisi" yaptı.

Heykeltıraş Rıfat Koçak, Dereköy Mahallesi Dibeklihan Sanat Merkezi'nde 4 kare tahtayla kapattığı bir alanı led ışıkları, aynalar ve balık maketleriye süsledi. Dışına kopmuş zincir, bitmiş zımpara ve kullanılmayan demir parçalarıyla gemi maketi yapan Koçak, vatandaşlar tarafından "uzay gemisi" olarak adlandırılan eserine "Big blue" adını verdi.

Heykeltıraş Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 yıldır atık malzemeleri bir araya getirerek heykel sergileri açtığını ve her sergide yaklaşık 100 eseri sanat severlerin beğenisine sunduğunu söyledi.

Atıklardan yaptığı son eserinin vatandaşlar tarafından "uzay gemisi" olarak adlandırıldığını ifade eden Koçak şunları kaydetti:

"Çevre kirliliğine dikkati çekmek için atıklardan bir gemi maketi yaptım. İçini de balık figürleri, aynalar ve led ışıklarıyla süsledim. Kullandığımız malzemeler bir süre sonra atık malzeme haline dönüşüyor. Atık malzemeleri atmak yerine değerlendirmeliyiz. Atık malzemeyi attıktan sonra temizlememiz çok zor. Atmayalım. Üç gün sonra atıkları attığımız yerlere çocuklarımız, torunlarımız gidecek. Ülke temiz kalsın ki yolumuza devam edebilelim."

Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı
Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı
Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı
Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Atıklardan Uzay Gemisi Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 141 kişi vefat etti, 5103 yeni vaka tespit edildi Gülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldü Evde çıkan yangında alevlerin arasına dalan oğul, babasını çıkardı ama yaşlı adam hayata tutunamadı İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti Kasımpaşa'da 7 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı Kısıtlama öncesi vatandaşlara market uyarısı: Depolarda ürün var, telaşa gerek yok Rüzgara kapılan Türk paraşütçü, Lübnan kıyılarına zorunlu iniş yaptı Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler