Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: "Eşref Apak Büyük Bir Sporcu ve Büyük Bir Şampiyon" - Son Dakika

Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: "Eşref Apak Büyük Bir Sporcu ve Büyük Bir Şampiyon"

09.03.2017 14:07
Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: "Eşref Apak Büyük Bir Sporcu ve Büyük Bir Şampiyon"

Türkiye Atletizm Federasyonu 14 sporcu ile 11-12 Mart 2017 tarihleri arasında 17. Avrupa Atmalar Kış Kupası B-U23 Kategorisi yarışmaları için İspanya'nın Kanarya Adaları'na gitti.

Türkiye Atletizm Federasyonu 14 sporcu ile 11-12 Mart 2017 tarihleri arasında 17. Avrupa Atmalar Kış Kupası B-U23 Kategorisi yarışmaları için İspanya'nın Kanarya Adaları'na gitti.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, "14 sporcu ile katılacağımız Atmalar Avrupa Şampiyonası'na giden kadromuz çok genç bir kadro. Geleceğimize güvenle bakıyoruz. Bu şampiyonada sporcularımızdan madalya bekliyoruz" diyerek, "Çekiç atma yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan olimpiyat ikincisi Milli sporcu Eşref Apak çok büyük bir sporcu" ifadelerini kullandı.

"EŞREF APAK BÜYÜK BİR SPORCU VE BÜYÜK BİR ŞAMPİYON"

Geçirdiği talihsiz olayın ardından 8 aydır İzmir'de hazırlandığını belirten Çintimar, Eşref Apak hakkında şu açıklamayı yaptı:

"İzmir'de yapılan son şampiyonada atmış olduğu derece kış için çok iyi. Şuan Eşref'in hedefi 2020 Tokyo olimpiyatı. Olimpiyata katılabilmek için çok büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ediyor. Eşref yaş olarak diğer sporcularımızdan biraz büyük. Atma branşları Dünyada 40 yaşına kadar yapılabiliyor. 30 yaşından sonra atılan derecelerin çok iyi olduğunu biliyoruz. Eşref'in vaktinin geçtiğini düşünmüyoruz. Aksine vaktinin yeni geldiğini düşünüyorum. Türkiye Atletizm Federasyonu olarak kendisine destek veriyoruz. Kendisinden takımımıza ağabeylik yapmasını ve takım içinde takım kaptanı olarak tecrübelerini paylaşarak 2020 Olimpiyatı'nda da ülkemizi temsil etmesini arzu ediyoruz."

Avrupa Atmalar Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan Milli Takım kafilesinde şu sporcular bulunuyor:

KADINLAR:

Kıvılcım Kaya Salman, Şengül Polat, Tuğçe Şahutoğlu (Çekiç)

Sare Bostancı (Gülle)

Eda Tuğsuz, Berivan Şakır, (Cirit)

Nurten Mermer (Disk)

ERKEKLER:

Hüseyin Atıcı, Osman Can Özdeveci, (Gülle)

Emin Öncel (Cirit)

Eşref Apak, Tolgahan Baltacı, Özkan Baltacı (Çekiç)

Yusuf Yalçınkaya (Disk)

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Fatih Çintimar'ın açıklaması

HABER - KAMERA: ERCAN ATA - ANKARA/ DHA (fotoğraflı)

Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: Eşref Apak Büyük Bir Sporcu ve Büyük Bir Şampiyon

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: 'Eşref Apak Büyük Bir Sporcu ve Büyük Bir Şampiyon' - Son Dakika


Son Dakika

Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır 21:47 Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır
Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi 18:19 Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü 17:54 Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve 15:16 AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve "Zaten kimse gelmemiş ki" dedi Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil 14:53 Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... 13:20 Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi 12:32 Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu 12:13 Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu
Advertisement