Son Dakika Haberleri: Avrupa Yetim-Der'den Bangladeşli Yetim Çocuklara Yardım

Avrupa Yetim-Der'den Bangladeşli Yetim Çocuklara Yardım

4 gün önce

Avrupa Yetim-Der, Bangladeş'in Barguna kentinin Betagi ilçesindeki medrese öğrencilerine gıda ve kırtasiye yardımı yaptı.

Avrupa Yetim-Der'den Bangladeşli Yetim Çocuklara Yardım, System.String[]
Avrupa Yetim-Der, Bangladeş'in Barguna kentinin Betagi ilçesindeki medrese öğrencilerine gıda ve kırtasiye yardımı yaptı.

İhtiyaç sahiplerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak üzere İstanbul'dan yola çıkan Avrupa Yetim-Der ekibi, Betagi ilçesine ulaştı.

Burada Dar-ül Kur'an Medresesinde öğrenim gören 100 yetim çocuğa kesilen 30 kurbanın eti ve kırtasiye yardımı ulaştırıldı.

Ayrıca Umut Kervanı Derneği'nin gönderdiği 315 Kur'an-ı Kerim de dağıtıldı.

Avrupa Yetim-Der yetkilisi Nizamettin Aygan AA muhabirine, yetim çocuklara hayırseverlerin yardımını ulaştırmak için geldiklerini söyledi.

İlçe halkının Türklere yoğun ilgi gösterdiğini ve yardımlardan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Aygan, şöyle konuştu:

"Hayırseverlerin yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Buraya gelip insanların zor şartlar altında hatta imkansızlıklar içinde medreselerde Kur'an-ı Kerim ve bilim öğrenmeye çalışmaları mutluluk verici. Hayırseverlerin bu öğrencilere yaptığı ve yapacağı yardım sayesinde bu öğrenciler daha kolay öğrenim görebilecek."SP Lideri Karamollaoğlu'ndan Yerel Seçim Açıklaması: Keşke Tayyip Bey Bizim İBB Başkan Adayımız Olsa İstanbul'da Cengiz Holdingin Arka Bahçesinde Bomba Bulundu

İstanbul'da Yabancı Uyruklu Bir Çift Evlerinde Ölü Bulundu Ünlü Şarkıcı Seda Sular İçin 53 Yıl Hapis Cezası İstendi