Ayakları dışarıda otomobil kullanan sürücüye ceza yazıldı - Son Dakika

Ayakları dışarıda otomobil kullanan sürücüye ceza yazıldı

29.06.2022 12:21

Isparta'da seyir halindeyken ayaklarını camdan dışarı uzatarak araç kullanan sürücüye cezai işlem uygulandı.

Isparta- Eğirdir yolu üzerinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda bir sürücü, seyir halindeyken ayaklarını camdan dışarı uzatarak araç kullandı. Trafik güvenliğini tehlikeye atan o sürücünün görüntüleri, yolda seyir halinde olan farklı bir araçtaki vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

PARA CEZASI KESİLDİ

Pes dedirten sürücüye emniyetten cevap gecikmedi. Trafik kuralı ihlali yapan beyaz renkli otomobil ve sahibi, Isparta İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tespit edildi. Otomobilin sahibine, trafik ekipleri tarafından 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 73/A "Karayollarında kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde, araç trafiğinin seyir emniyetini ihlal etmek suretiyle tedbirsiz ve saygısız davranışlarda bulunarak araç sürmek" maddesinden 144 TL para cezası uygulandığı belirtildi.

Ayakları dışarıda otomobil kullanan sürücüye ekipler acımadı
YORUMLAR
500
10 günlük bebeği ağaç altında adeta ölüme terk etmişler 10 günlük bebeği ağaç altında adeta ölüme terk etmişler Bedensel engelli Milli Halterci Mustafa Uzuner, halterde engel tanımıyor Bedensel engelli Milli Halterci Mustafa Uzuner, halterde engel tanımıyor Arabada kilitli kaldı, cam kırılınca da ilk işi sigara yakmak oldu Arabada kilitli kaldı, cam kırılınca da ilk işi sigara yakmak oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ayakları dışarıda otomobil kullanan sürücüye ceza yazıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement