Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - Son Dakika

Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir

10.11.2016 16:23
Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir, System.String[]

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 HDP'linin gözaltına alındığını savunarak "Bu yapılan postmodern bir parti kapatma yöntemidir" dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 HDP'linin gözaltına alındığını savunarak "Bu yapılan postmodern bir parti kapatma yöntemidir" dedi.

"İBRETLİK MESAJLAR"

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen TBMM'de basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgen Darbe Komisyonunda konuşan eski MİT Müsteşarı Emre Taner'in Oslo ve Habur süreçleriyle ilgili açıklamalarını 'ibretlik mesajlar' diye niteleyerek ortak aklın önemine vurgu yaptı. Bilgen "Oslo ve Habur için yapılan bu değerlendirmeyi itirafları Dolmabahçe için yapmanın imkanının bulmakta bile zorlanacağız.ö dedi.

"KOBANİ OLAYLARI 8 HAZİRAN 2015'TEN ÖNCE OLDU"

Kobani olaylarında ölenlerle ilgi Meclis'te araştırma komisyonu kurulması için girişimde bulunduklarını anca AK Parti'nin oy çoğunluğuyla bu tekliflerinin kabul edilmediğini anımtasan Ayhan Bilgen tutuklananlara Kobani eylemleriyle ilgili MYK'nın yaptığı çağrının ve sosyal medya mesajının sorulduğunu kaydetti. Bilgen şöyle konuştu: " Cumhurbaşkanı ısrarlarla '8 Haziran'da 80 milletvekilini aldılar. Onlar halkı sokağa döktü, insanları öldürttüler ' diyor.8 Haziran 2015, 6-8 ekim 2014' den daha sonraya geliyor. Kobani olaylarının tarihi ile ilgili yanlış hatırlıyorsa hafıza problemi var demektir. Kamuoyunu yanıltıyorsa daha vahimdir. Oluşturulan algı yanlıştırö

"BU POSTMODERN BİR PARTİ KAPATMA YÖNTEMİDİR"

Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 partilinin gözaltına alındığını savunarak şöyle dedi: "4 Kasım'dan sonra şu ana kadar 441' den fazla partilimiz gözaltına alındı. Bir haftayı bile bulmayan süreden bahsediyorum Bu aslında postmodern bir parti kapatma yöntemidir. 15 Temmuz'dan sonra partimizinden 6 bin civarında gözaltı, 2 bin civarında tutuklu var."

"RAKKA VE MUSUL'A GİREMEDİLER B PLANI OLARAK HDP'YE GİRMEYE KARAR VERMİŞLER"

Ayhan Bilgen, RAkka ve Musul'a girme planı yapanların bunu başaramadığı için HDP'ye yönelik operasyon yapıldığını ileri sürerek " Rakka'ya ve Musul'a girme planı yapanlar bunu ortaya koymadıkları için B planı olarak HDP'ye girmeye karar vermişler. HDP yönetimini işlevsizleştirmeye karar vermişler. Bu bölgedeki savaşın bedelini HDP'ye ödetme girişimidir" ifadelerini kullandı.

"BUNU ANAYASA GÖRÜŞMESİ OLARAK KABUL ETMİYORUZ"

Ayhan Bilgen, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesini kastederek "Biz bunu bir anayasa görüşmesi olarak kabul etmiyoruz. Bu Haziran döneminde 'Ver Bilal'i al hilali' denemesi yapıldı. Başarılı olmadı. Şimdi de 'Ver idamı al başkanlığı' görüşmeleri yapılıyor. Bunu anayasa yapım yöntemi içerik açısından tartışılmaya gerek görmüyoruz" diye konuştu. - Ankara

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor