BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe: "Ukrayna krizinin çözümünde tek yol diplomasi" - Son Dakika

BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe: "Ukrayna krizinin çözümünde tek yol diplomasi"

24.11.2022 20:26
BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe: "Ukrayna krizinin çözümünde tek yol diplomasi"

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Lana Zeki Nuseybe, Rusya-Ukrayna krizinin çözümünde halen tek yolun diplomasi olduğuna inandıklarını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Lana Zeki Nuseybe, Rusya- Ukrayna krizinin çözümünde halen tek yolun diplomasi olduğuna inandıklarını söyledi.

BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe'nin, Ukrayna krizi ile ilgili yaptığı değerlendirmeler BAE resmi ajansı WAM'da yer aldı.

Nuseybe, BAE'nin, krizin başından bu yana diyalog ve tansiyonun düşürülmesi çağrısı yaptığını ve bu bağlamda diplomatik tüm çabaları desteklediğini ifade etti.

BAE'nin, Rusya-Ukrayna krizinin son bulması için halen tek yolun diplomasi olduğuna inandığını aktaran Nuseybe, uluslararası camianın, mevcut durumun Ukrayna'daki siviller ile bölgesel ve uluslararası barış ve istikrar üzerindeki etkisinden duyduğu derin endişeyi paylaştıklarını vurguladı.

Çatışma zamanlarında ortak sorumluluğun, krizlerin hızlı ve barışçıl yollarla çözülmesi için çalışmayı gerektirdiğine dikkati çeken Nuseybe, bu bağlamda BAE olarak, iletişim kanallarının açık tutulması, diyalogun ve diplomasinin desteklenmesi için gereken yardımı yapacaklarını kaydetti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AA muhabirinin sığınaktan çıkışı sırasında patlayan bomba, paniğe neden oldu AA muhabirinin sığınaktan çıkışı sırasında patlayan bomba, paniğe neden oldu BM: Rusya'nın yol açtığı yıkım nedeniyle Ukraynalılar 'çok büyük' eziyet çekiyor BM: Rusya'nın yol açtığı yıkım nedeniyle Ukraynalılar 'çok büyük' eziyet çekiyor Avrupa Birliği ve G-7 ülkelerinin Rus petrolüne tavan fiyat uygulamasına Moskova'dan alaycı video Avrupa Birliği ve G-7 ülkelerinin Rus petrolüne tavan fiyat uygulamasına Moskova'dan alaycı video

Son Dakika Güncel BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe: 'Ukrayna krizinin çözümünde tek yol diplomasi' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement