Bağdat Caddesi Sapığı Nasıl Şoför Oldu? - Son Dakika

Bağdat Caddesi Sapığı Nasıl Şoför Oldu?

28.01.2016 08:18

Tecavüzcü C.A.'nın 8 ayrı sabıka kaydı olmasına rağmen bir bankanın servis şoförü olarak nasıl işe alındığı soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.

İstanbul Şoförler Odası Başkanı Cem Sert, Bağdat Caddesi'nde üniversite öğrencisi E.F.B.'ye tecavüz eden servis şoförü C.A.'nın kullandığı araçla ilgili olarak, "Bu olayda bahsi geçen servis aracı 2015'te evrak eksikliği nedeniyle çalışma ruhsatı alamamış" dedi.

Sert, ticari araçların çalışma ruhsatı alabilmesi için araç sahibinin büyükşehir belediyesinden yol belgesi alması gerektiğini belirterek, "Bu belgenin yanı sıra araçta çalışacak şoför için de şoförün sabıka kaydı, sağlık durumu, psikoteknik eğitimi gibi bilgilerin olduğu genel bir belge de almak zorundadır.

'BELGELER OLMADAN ŞOFÖR ÇALIŞAMAZ'

Belgeler olmadan servis aracı ticari faaliyet yapamaz. Okul servisi ise okul aile birlikleri de belgelerle ilgili çalışır. Normal şartlarda bu belgeler olmadan servis şoförü de çalışamaz. Bunlar olmadığı takdirde kaçak çalışma söz konusudur. Bu tespit edildiğinde araç bağlanır, yüksek para cezası vardır.

SERVİS ARACI DA RUHSATSIZ ÇIKTI

Bu olayda bahsi geçen servis aracı da 2015'te evrak eksikliği nedeniyle çalışma ruhsatı alamamış. Bu eksik evraklar nelerdir, onu bilmek gerek" diye konuştu. C.A.'nın 'hırsızlık', 'uyuşturucu kullanmak', 'güveni kötüye kullanmak' ve 'yaralama' suçlarından 8 ayrı sabıka kaydı olmasına rağmen bir bankanın servis şoförü olarak nasıl işe alındığı da soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. (Kaynak: Habertürk)

Bağdat Caddesi Sapığı Nasıl Şoför Oldu?Bağdat Caddesi Sapığı Nasıl Şoför Oldu?

Son Dakika Güncel Bağdat Caddesi Sapığı Nasıl Şoför Oldu? - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Elinde silah ile Azerbaycan'ı tehdit eden rahip Erivan'a kaçtı Canlı yayında gelen soruya sinirlenen Fatih Altaylı küplere bindi: A be beyinsiz! Simge Sağın, Selin Ciğerci'den para istedi! Ünlü şarkıcı, aldığı cevap karşısında ne diyeceğini şaşırdı Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü polislere zor anlar yaşattı: Dövmeyeceksen niye götürüyorsun karakola? F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı