Bahar Döneminde devam ediyor - Son Dakika

Bahar Döneminde devam ediyor

03.03.2020 10:25
Bahar Döneminde devam ediyor, System.String[]

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Çocuk Eğitimi Programları bahar döneminde SSM Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu ile elektronik atıklar konularından yola çıkarak hazırlanan hafta sonu atölyeleriyle devam ediyor.

7-8 ve 9-12 yaş arası çocuklara yönelik çalışmalarda, eğlenceli deneyimlerle öğrenme sürecinin desteklenmesi amaçlanıyor.

7-8 yaş grubu çocuklara yönelik düzenlenen "El Yazması Kitap Atölyesi"nde katılımcılar SSM Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu'nda yer alan farklı alfabe ve yazı sanatları örneklerini inceleyecek, ardından isli mürekkep ve kamış kalemlerle kendi hat çalışmalarını gerçekleştirecekler. Atölye kapsamında örüntü, simetri, ciltleme, kapak süsleme gibi hat sanatı tekniklerinin de öğretileceği çocuklar, uygulama çalışmalarıyla bu bilgilerini pekiştirecekler.

Hat sanatının bir parçası olan "yazı resim" tarzından yola çıkarak hazırlanan "Hat Sanatıyla Stop Motion Animasyon Atölyesi"nde 9-12 yaş grubu katılımcılar, harfleri kullanarak kuş, gemi, balık, kaplan motifleri yapacaklar. Sonraki aşamada ise kendi yazdıkları senaryolar doğrultusunda, stop motion animasyon tekniğiyle bu motifleri hareketlendirecekleri filmler çekecekler.

"Elektronik Heykeller" atölyesi ise 7-8 yaş grubundan çocuklara yönelik olarak düzenleniyor. Sanat tarihinde heykel formları hakkında bilgi edinecek çocuklar, elektronik atıklardan heykel çalışmaları yapacak ve böylece heykel sanatının geleceği üzerine düşünme imkânı bulabilecekler.

"Atıktan Çözüme" atölyesinde 7-8 yaş grubu çocuklar, inovatif çözümler geliştiren birer uzman olduklarını hayal edecekler ve insanların hayatını kolaylaştıracak, okul ortamına katkıda bulunacak tasarımlar yapmak için çalışacaklar.

9-12 yaş grubu çocuklara yönelik "Elektronik Atıklar Canlanıyor – Stop Motion Animasyon Atölyesi"nde de katılımcılar elektronik malzemeler kullanarak tasarladıkları karakterleri hayata geçirecek ve sonrasında bu karakterleri kullanacakları stop motion animasyon filmler çekecekler.

Bahar Döneminde devam ediyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bahar Döneminde devam ediyor - Son Dakika


Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı