Son Dakika Haberleri: Bakan Açıkladı: İthal Etlerin Besmelesiz Kesilmesi Söz Konusu Değil

Bakan Açıkladı: İthal Etlerin Besmelesiz Kesilmesi Söz Konusu Değil

7 gün önce

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği gibi ithal edilecek etlerin besmelesiz kesilmesi gibi bir durum yok" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba,  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin bugünkü grup konuşmasında, et ithalatı ve tarım politikası konusunda söylediği sözlerle ilgili açıklama yaptı.

"İTHAL ETLER İSLAMİ USULLERE GÖRE KESİLMEKTEDİR"

Kılıçdaroğlu'nun doğru olmayan iddialarla kamuoyunu yanlış bilgilendirip, olumsuz algı oluşturmaya devam ettiğini söyleyen Bakan Fakıbaba, "Çeşitli vesilelerle bu iddiaların gerçek olmadığını ifade etmemize rağmen, aynı iddialarını bilerek ve kasıtlı olarak sürdürmeye çalışması iyi niyetli bir yaklaşım değildir" dedi. Bakan Fakıbaba, ithal edilen ya da edilecek sığırların kesimi, parçalanması ve paketlenmesi gibi sağlık muayene işlemlerinin bakanlık tarafından resmi olarak görevlendirilmiş veteriner hekimlerin gözetiminde ve İslami usullere göre yapıldığını ifade etti.

"SIRBİSTAN'DAN ET İTHALATI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği gibi ithal edilecek etlerin besmelesiz kesilmesi gibi bir durum olmadığını belirten Fakıbaba, "Sırbistan'dan gerçekleşmiş bir ithalat söz konusu değildir. Gerçekleşse dahi bu şartlar çerçevesinde yapılacaktır" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Erdoğan'dan CHP İtirafı: NATO Skandalının Ardından İlk Kez Ümitlenmiştim Kemal Kılıçdaroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'yı Hedef Aldı
İbb Meclis Toplantısı'nda Gerginlik... CHP'li Üyeler Toplantıyı Terk Etti Eski Maliye Bakanlığı Çalışanlarına FETÖ Operasyonu: 82 Kişi İçin Gözaltı Kararı