Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti - Son Dakika

Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti

10.03.2021 20:59
Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti, System.String[]

Gelen son dakika haberlerine göre MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerlerden 4'ünün Ankara'da bulunan ailelerine başsağlığı ziyareti gerçekleştirdi.

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerlerden 4'ünün Ankara'da bulunan ailelerine başsağlığı ziyareti gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerlerden 4'ünün Ankara'da bulunan ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulundu. İlk olarak, Şehit 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın ailesini ziyaret eden Bakan Akar ve komutanlar şehidin eşi Ziynet Erbaş ile oğlu Yiğitalp Erbaş'a taziye dileklerini iletti.

Bakan Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile daha sonra Albay Şentürk Aydınyer'in Eryaman'daki, Yüzbaşı Gökhan Uysal'ın Sincan'daki ve Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'nun Dikmen'deki baba ocağını ziyaret etti. Ailelere başsağlığı ve sabır dileklerini ileten Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin personeli, gazileri ve şehit aileleriyle büyük bir aile olduğunu vurguladı, şehitlerin anılarının yaşatılacağını ifade etti. Şehit babası Himmet Aydınyer de Bakan Akar ve komutanlara gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek, "Oğlumuzu vatan için yetiştirdik, vatan için şehit oldu, şehitlik mertebesine ulaştı" diye konuştu.

Yüzbaşı Uysal'ın babası Yaşar Uysal  "Vatan sağ olsun" ifadesini kullanırken Yüzbaşı Sarıoğlu'nun babası Yılmaz Sarıoğlu da "Allah ordumuza, devletimize bir kez daha böyle bir acı göstermesin" dedi.


Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti
Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti
Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti
Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika haber! Bakan Akar, helikopter kazası şehitlerinin ailelerini ziyaret etti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı 21:03 Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor
Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi
Advertisement