Bakan Özer, Kadıköy Alev Alatlı BİLSEM'i ziyaret etti - Son Dakika

Bakan Özer, Kadıköy Alev Alatlı BİLSEM'i ziyaret etti

20.05.2022 16:43
Bakan Özer, Kadıköy Alev Alatlı BİLSEM'i ziyaret etti

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Yazar Alev Alatlı'nın adını taşıyan BİLSEM'i ziyaret etti.

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Yazar Alev Alatlı'nın adını taşıyan BİLSEM'i ziyaret etti. Alev Alatlı'nın birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Bakan Özer "Gençlerimizin onu tanıyarak, eserlerini okuyarak, temas ederek gelecek vizyonunu çizmesi ülkemizin gideceği yol için çok kıymetli bir şey" dedi.

"ALEV ALATLI İÇİN NE YAPSAK AZ"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, merkeze 2020 yılı sonlarında Alev Alatlı adı verildiğini belirterek, "Sağlık sorunlarından dolayı iki ziyareti bir arada yapmayı planladık. Alev Alatlı için ne yapsak az. Gençlerimizin onu tanıyarak, eserlerini okuyarak, temas ederek gelecek vizyonunu çizmesi, ülkemizin gideceği yol için çok kıymetli. Alev Hanım gibi yaşayan insan hazinelerimizi okullarımızda buluşturmak istiyoruz. Alev Hanım fırsat buldukça hem Erenköy Kız Lisesi'ne hem de adını taşyan BİLSEM'deki özel yetenekli öğrencilerimize, yani geleceğimizi inşa edecek öğrencilerimizle, inşallah sık sık bir araya gelecek ve hep birlikte güzel Türkiye hikayesi çıkartıcaz" dedi.

"BU HEYECANI İLK KİTABIM ÇIKTIĞINDA YAŞADIM"

Yazar Alatlı, Kadıköy Bilim Sanat Merkezi'ne adının verilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Adımla, böyle bir bilim sanat merkezine layık olabildiğime inanamıyorum. Daha önce buna benzer bir heyecanı ilk kitabım çıktığında, baskıda ismimi gördüğümde yaşamıştım. Eğer bana dayanabileceklerse, çok sık gelip gideceğim" dedi.

Bilim ve sanat merkezi öğrencilerinden Yunus Emre Bakırhan, kendi yaptığı resmi imzalayarak Alatlı'ya hediye etti. Öğrencilerin mini konserini de dinleyen Alatlı, öğretmenlerle de sohbet eti.


YORUMLAR
500
Bakan Özer, 20 bin yeni öğretmen atama takvimini en kısa sürede açıklayacaklarını bildirdi Bakan Özer, 20 bin yeni öğretmen atama takvimini en kısa sürede açıklayacaklarını bildirdi Mahmut Özer: 'Bu ülkede matematik, yabancı dil öğretilemiyor' sözünü tarihin çöplüğüne gömeceğiz' Mahmut Özer: 'Bu ülkede matematik, yabancı dil öğretilemiyor' sözünü tarihin çöplüğüne gömeceğiz' Bakan Özer, açıkladı: Meslek liselerine fabrika kurulacak, 81 ilde ucuza ekmek satılacak Bakan Özer, açıkladı: Meslek liselerine fabrika kurulacak, 81 ilde ucuza ekmek satılacak
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bakan Özer, Kadıköy Alev Alatlı BİLSEM'i ziyaret etti - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement