Son Dakika Haberleri: Bakan Soylu, Finlandiyalı Mevkidaşı ile Bir Araya Geldi

Bakan Soylu, Finlandiyalı Mevkidaşı ile Bir Araya Geldi

18 gün önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Finlandiya İçişleri Bakanı Kai Mikkanen ile bir araya geldi.

Bakan Soylu, Finlandiyalı Mevkidaşı ile Bir Araya Geldi, System.String[]
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Finlandiya İçişleri Bakanı Kai Mikkanen ile bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığında gerçekleşen görüşme öncesi konuşan Bakan Soylu, Finlandiyalı mevkidaşı Mikkanen'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini belirterek, Finlandiya'nın özellikle Suriyeli mültecilerle ilgili ortaya koyduğu tavrın örnek olduğunu söyledi. Heyetlerarası görüşmede birçok meseleyi görüşme şanslarının olacağını ifade eden Soylu, ortaya çıkacak değerlendirmelerin hem iki ülke hem de insanlık adına olumlu olacağını düşündüğünü dile getirdi.

Finlandiya İçişleri Bakanı Kai Mikkanen ise heyetinde Finlandiya Göçmenlik Dairesinden yetkililerin de bulunduğunu belirterek, bu yetkililerin 500 Suriyeli'nin daha Finlandiya'ya yerleştirilmesi için çalışmalar yapacağını bildirdi. Mikkanen, Avrupa'daki toplam yeniden yerleştirmelere bakıldığında Finlandiya'nın bu rakamın yüzde 20'sini almış durumda olduğunu aktardı.

Mikkanen'in şeref defterini imzalamasının ardından görüşmeye geçildi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede başta sınır yönetimi, polis işbirliği, göç ve acil durum yönetimi gibi alanlarda işbirliği ile birlikte güncel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi. - ANKARADefineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti Prens Selman'ın Muhaliflerin Sesini Bastırmak İçin Cemal Kaşıkçı'yı Hedef Aldığı İddia Edildi

Son Dakika! Trump, Rusya ile İmzalanan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan Çekildi