Son Dakika Haberleri: İstanbul, Ankara ve Bursa'nın Ardından Balıkesir'de de Tanzim Satış Başladı

İstanbul, Ankara ve Bursa'nın Ardından Balıkesir'de de Tanzim Satış Başladı

2 ay önce

İstanbul, Ankara ve Bursa'nın ardından bir kent daha tanzim satışa başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Balıkesir'in ilk tanzim satış noktası Toplu Taşıma Merkezinde Başkan Zekai Kafaoğlu'nun katılımıyla hizmete girdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Toplu Taşıma Merkezinde (TTM) oluşturulan tanzim satış noktası bugün açıldı. Vatandaşlar açılış öncesinde tanzim satış noktasında ucuz sebze ve meyve alabilmek için kuyruk oluşturdu. Tanzim satış merkezinde patates 2 TL, soğan 2 TL, domates 3 TL, marul 2 TL, beyaz lahana 4 TL, kırmızı lahana 3 TL, karnabahar 3,5 liradan satışa sunuldu.

TALEP OLMASI HALİNDE İLÇELERE YAYILACAK

Vatandaşların ucuz sebze ve meyve alabilmeleri için tanzim satış noktasının hizmete açtıklarını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu "Hepinizin bildiği gibi Türkiye gündeminde özellikle tarım ürünlerinde sebzede ciddi bir spekülasyon oluştu. Yüksek fiyatlar oluştu vatandaşımız mağdur olmasın diye Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bütün Türkiye'de önce İstanbul ve Ankara'da başladı. Pey der pey diğer illere yayılıyor. Bugün itibariyle Bursa ve Balıkesir'de devreye giriyor.

Vatandaşımıza ucuz sebze yedirmek için gayret sarf ediyoruz. Bununla ilgili olarak Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız ve Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan BATAŞ Şirketi ile bu organizasyonu yapıyoruz. Ürünleri Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla alıyoruz. Özellikle Balıkesirli üreticileri mağdur etmemek için Balıkesir'de üretilen marul, karnabahar, kelemi de Balıkesirli üreticilerden alarak, vatandaşlarımıza doğrudan direk ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu şekilde fiyatlarda bir denge oluşsun vatandaş mağdur olmasın diye ciddi gayret gösteriyoruz. Talep olması halinde ilçelerimizde de tanzim satış noktaları açabiliriz" dedi.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPILABİLİYOR

Tanzim satış noktasından ilk alışverişi yapan Hasan Boylukara "Uygulama gerçekten güzel bir uygulama diğer marketlere, pazarlara göre fiyatların uygun olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar üretilenin üstünde bir fiyatla satılmış olmasaydı bu ürünler bu duruma gelinmeyecekti. Yine de Cumhurbaşkanımızın atılımı ile gerçekleşmiş olan ekonomiye katkıda mücadeleyle güzel günler bizi bekliyor diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. Tanzim satış noktasında vatandaşlar kredi kartı ile ödeme yapabilecekler.
Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu