Baltalimanı Kokudan Kurtuluyor - Son Dakika

Baltalimanı Kokudan Kurtuluyor

10.01.2012 13:33
Baltalimanı Kokudan Kurtuluyor

Baltalimanı Atık Su Arıtma Tesisi Üniteleri Ora-Su Yapı Ana yükleniciliğinde Alp İnşaat firması tarafından kapalı hale getiriliyor.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından atık su arıtma amacıyla kullanılan Baltalimanı Atık Su Arıtma Tesisi Üniteleri Ora-Su Yapı Ana yükleniciliğinde Alp İnşaat firması tarafından kapalı hale getiriliyor. 1 Aralık 2011 tarihi itibariyle başlanan ve 90 gün gibi kısa bir sürede bitirilmesi öngörülen çalışma sayesinde bölgede oluşan koku probleminin giderilmesi amaçlanıyor.

Çevre açısından son derece olumlu bir gelişme olarak öne çıkan projede ihale yüklenici firma Türkiye'de başka bir örneği bulunmayan ve yüzde yüz yerli üretim olan kompozit profiller kullanıyor. Ayrıca arıtma tesislerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve bakım gerektirmeyen CTP malzemelerini de yine Türk firmaları Pul-Tech FRP ve Egem Boru tarafından üretiliyor. Projenin Baltalimanı'na ve çevresine önemli katkılar getireceği belirtiliyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulacak 'Vize' çıkışı: İstanbul'a girmenin bir bedelinin olması lazım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulacak 'Vize' çıkışı: İstanbul'a girmenin bir bedelinin olması lazım Turan Aydoğan: Küresel Su Sorunuyla İlgili Ülke Olarak Payımıza Düşeni Yapmak, Su Kaynaklarının Doğru Kullanımını Sağlamak Adına Konunun Uzmanlarının... Turan Aydoğan: Küresel Su Sorunuyla İlgili Ülke Olarak Payımıza Düşeni Yapmak, Su Kaynaklarının Doğru Kullanımını Sağlamak Adına Konunun Uzmanlarının... İSTANBUL'DA İLK TERAVİH NAMAZI KILINDI İSTANBUL'DA İLK TERAVİH NAMAZI KILINDI

Son Dakika Güncel Baltalimanı Kokudan Kurtuluyor - Son Dakika


Advertisement