Barış Manço çocuklarla yeniden hayata dönüyor - Son Dakika

Barış Manço çocuklarla yeniden hayata dönüyor

05.09.2019 16:05
Barış Manço çocuklarla yeniden hayata dönüyor, System.String[]

Çocukların sevgilisi merhum Sanatçı Barış Manço, Köy Enistitüleri anlayışıyla kurulan, ""Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası" nda ölümsüzleşecek.

Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı'nın kuruculuğunu yaptığı "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası", 6 Eylül 2019 tarihinde Muğla'nınUlailçesi Kızılyaka Mahallesinde, bölgenin ilk çocuk yuvası olarak eğitim hayatına başlıyor.

Uzun yıllardır yaşadıkları Akyaka'da, çocukların eğitimi ile ilgili hayallerini hayata geçiren Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı çifti, bu aile projesinin, zamanla daha geniş kitlelere yayılacağını dile getirdiler.

Ekolojik yaşamın ön plana alındığı "Barış Çocukları"nda, 2,5 - 5,5 yaş aralığındaki miniklere Dünyaca tanınmış çocuk eğitim metodlarının bir zamanlar Köy Enstitüleri'nde temsil edilendeğerler ve Barış Manço öğretileri ile harmanlanarak aktarılması öngörülüyor.

Miniklerin her gün ekolojik tarımın inceliklerini öğrenirken, aynı şekilde beslenecek olmaları da yuvanın göze çarpan özelliklerinden. Soğuk sıkma zeytinyağı kurucuların bağından, bal ise öğretmenlerin birinin aile arıcılığından geliyor.Hem öğrenip hem de bunları uygulamak için çeşitli oyunlar-aktiviteler ve zengin bir ders programıyla eğitim hayatına hazırlanacak çocuklar, "Barış Çocukları"nda aileleri ile de domates, biber, patlıcan toplayıp, şarkılarını söyleyecekler.

"Barış Çocukları", 6 Eylül 2019 cuma günü saat 16.00'da Lale Manço - Serdar Ahıskalı, Batıkan ve Doğukan Manço, Levent ve Deniz Ahıskalı'nın ev sahipliğinde, Kızılyaka'da ilk çocuklarını karşılayacak.

Barış Manço çocuklarla yeniden hayata dönüyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Magazin Barış Manço çocuklarla yeniden hayata dönüyor - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor Bakan Koca'nın ismini vererek uyardığı kentimizden yasak haberi geldi TSK, yerli ve milli silahları ilk kez kullandı! Yapılan atışlar, Azerbaycanlı kardeşlerimize ithaf edildi Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı