Son dakika Köy Enstitüleri haberleri, Köy Enstitüleri son dakika, son dakika Köy Enstitüleri

Son Dakika Köy Enstitüleri Haberleri

Son dakika Köy Enstitüleri haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son köy enstitüleri haberleri anında burada.


 • 25.06.2022 25 Haz 11:11 Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş: 'Tarım Meslek Liseleri Yeniden Açılmalı' Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş: "Tarım Meslek Liseleri Yeniden Açılmalı"

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş, tarımda yaşanan sorunların çözümü ve sektörün gelişmesi için geçmişte köy enstitüleri modeli ile kurulan tarım liselerinin yeniden açılmasını ve mezunlarının köylerde çiftçilerle birlikte çalışmasını önerdi. Demirtaş, “Akaryakıt fiyatları belli. Bugün ziraatçı köyde olsaydı, çiftçi her şeyi çözecekti. Bitkisi mi hasta, ilaca mı ihtiyacı var? Her şeyi ziraatçı yönlendirir. O zaman tarımdaki girdilerin de fiyatı düşer" dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 12:51 İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı

  Türkiye’nin aydınlanma yolundaki en önemli karakterlerinden Köy Enstitülerinin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç, ölümünün 62’nci, Köy Enstitülü şair, yazar, eğitimci Mehmet Başaran da ölümünün 7’nci yılında Lüleburgaz Mehmet Başaran Meydanı’nda düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

 • 23.06.2022 23 Haz 14:30 Lale Karabıyık: 'O Köy Okullarını Kapattılar, Orada Bir Öğretmen Yok, Bayramlar Kutlanmıyor' Lale Karabıyık: "O Köy Okullarını Kapattılar, Orada Bir Öğretmen Yok, Bayramlar Kutlanmıyor"

  CHP’nin 21 köy enstitüsünü ziyaret programının ardından “Dünden Bugüne Çözüm Köy Entitüsü” konulu panel düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "O zaman okulları biz köye götürmüşüz, köy çocuklarını yetiştirmiş. Bugün, o köy okullarını kapattılar. Çocuklar da artık taşımalı eğitimle başka bir yere taşınıyorlar. Orada bir öğretmen yok, orada İstiklal Marşı okunmuyor, bayramlar kutlanmıyor” dedi. Köy enstitülerini yerinde incelediklerini belirten Yıldırım Kaya ise, "Her köy enstitüsünde binlerce kitap var. Bazı okul müdürleri inadına korumuşlar. Ama Hasanoğlan’da 10 bin kitabımız kayıp. Kuyruklu piyanomuz kayıp. Demirbaşlarımız kayıp" diye konuştu.

 • 19.06.2022 19 Haz 16:29 Yıldırım Kaya Malatya Akçadağ'da: '3 Bin Dönüm Alan Kaderine Terk Edilmiş' Yıldırım Kaya Malatya Akçadağ'da: "3 Bin Dönüm Alan Kaderine Terk Edilmiş"

  CHP tarafından düzenlenen Köy Enstitüsü çalışmalarının 21’inci durağı Malatya oldu. Malatya Akçadağ Öğretmen Okulu’nun bulunduğu alanın kaderine terk edildiğini belirten CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, ""3 bin 160 dönüm araziye bir kuruş para verilmemiştir, köy halkı bilabedel buraya bağışlamıştır. Bu bağış yapanların kimisi hayatta kimisi hayatta değil ama o bağış yapanların bir tek hedefi vardı. İdealleri buranın köy enstitüsü olarak yaşamasıydı. Ya bağışın gerekçesini yerine getireceğiz ya da hak sahiplerine bunu iade edeceğiz. Hak sahiplerinin hakkının üzerine konmak devlete yakışmaz. Devlete yakışan buranın yeniden eğitim devrimlerine hizmet edecek bir eğitim yuvası olmasıdır" diye konuştu.

 • 17.06.2022 17 Haz 20:15 Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Konya'da gazetecilerle buluştu Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Konya'da gazetecilerle buluştu

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Konya'da gazetecilerle buluştu, partisinin Meram İlçe Teşkilatı'nın açılışını yaptı, vatandaşlarla bir araya geldi.

 • 16.06.2022 16 Haz 09:28 Selçuk Efes Kent Belleği'nde İskandil Söyleşisi Selçuk Efes Kent Belleği'nde İskandil Söyleşisi

  Selçuk Efes Kent Belleği’nde Yazar Mehmet Atilla’nın 'İskandil' kitabının tanıtım etkinliği düzenlendi. İkinci Dünya Savaşı yıllarında yarım kalan, hüzünlü bir aşk hikâyesinin anlatıldığı kitabın tanıtım etkinliğinde Mehmet Atilla kitabını okurları için imzaladı.

 • 14.06.2022 14 Haz 15:16 Kartal Kitap Fuarı Dördüncü Gününde de Önemli İsimleri Ağırladı Kartal Kitap Fuarı Dördüncü Gününde de Önemli İsimleri Ağırladı

  Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kartal Kitap Fuarı, değerli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Kartal Meydanı’nda 90’dan fazla yayınevinin, yüzlerce yazar ve sanatçının katılımı ile düzenlenen fuar dördüncü gününde de okurlarla yazarları buluşturdu.

 • 13.06.2022 13 Haz 12:15 Bayraklı'da Köy Enstitüleri Parkı'na Modern Dokunuş Bayraklı'da Köy Enstitüleri Parkı'na Modern Dokunuş

  Bayraklı’ya yeni parklar kazandırmayı ve mevcut parkları yenileyerek modern bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Bayraklı Belediyesi, Soğukkuyu’daki Köy Enstitüleri Parkı’nda çalışmalarını tamamladı. Yeşil oranının artırılarak yeni oyun gruplarının yerleştirildiği park, tamamen yenilenerek hizmete açıldı.

 • 13.06.2022 13 Haz 11:40 CHP'li Kaya Başkanlığındaki Heyet, Cilavuz Köy Enstitüsü'nde: 'Cilavuz Köy Enstitüsü Yaşayan Bir Mekân Olarak, Ayakta Kalmış' CHP'li Kaya Başkanlığındaki Heyet, Cilavuz Köy Enstitüsü'nde: "Cilavuz Köy Enstitüsü Yaşayan Bir Mekân Olarak, Ayakta Kalmış"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kars’ta Cilavuz Köy Enstitüsü yerleşkesini ziyaret etti. Kaya, “Cilavuz Köy Enstitüsü’nde gördüğümüz en önemli özellik, yaşayan bir mekân olarak devam ediyor ve ayakta kalmış. Yıkılan yerler yok mu var, onlar onarılmayacak mı? Tabiî ki onarılacak” dedi.

 • 11.06.2022 11 Haz 19:08 CHP'li Kaya, Pulur Köy Enstitüsü'nde: 'Eğitim Devrimlerini Yem Ettirmeyeceğiz' CHP'li Kaya, Pulur Köy Enstitüsü'nde: "Eğitim Devrimlerini Yem Ettirmeyeceğiz"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Erzurum’da Pulur Köy Enstitüsü’nde; “Siz Cumhuriyet dönemine sahip çıkmadınız, siz Osmanlı dönemine sahip çıkmadınız, siz Selçuklu dönemine de sahip çıkmadınız, siz geçmişinizi inkâr ettiniz. Bizim atalarımız geçmişini inkâr edene ‘haramzade’ der. Biz haramzadelere Cumhuriyeti, Cumhuriyet devrimlerini ve eğitim devrimlerini yem ettirmeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

 • 07.06.2022 07 Haz 12:47 Milli Eğitim Bakanı Özer, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3) Milli Eğitim Bakanı Özer, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Öğrenci sayısına bakılmaksızın artık köylerde okullarımız öğrenci alabilecekler.

 • 07.06.2022 07 Haz 10:41 Kilometreler Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde İyiliğe Dönüşecek Kilometreler Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde İyiliğe Dönüşecek

  Bor Holding ve Help Steps uygulaması iş birliğiyle hayata geçirilecek “Dönüşümde Yaşam Var” Projesi kapsamında katedilecek kilometreler Efes Tarlası Yaşam Köyü için iyiliğe dönüşecek.

 • 04.06.2022 04 Haz 17:52 Yıldırım Kaya'dan On Beşinci Köy Enstitüsü Ziyareti İzmir Kızılçullu'ya: 'Burada NATO Üssü Kurulmuş, Doğru Bulmuyoruz' Yıldırım Kaya'dan On Beşinci Köy Enstitüsü Ziyareti İzmir Kızılçullu'ya: "Burada NATO Üssü Kurulmuş, Doğru Bulmuyoruz"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP’nin 21 köy enstitüsünü ziyaret programının on beşincisini İzmir Kızılçullu Köy Enstitüsü'ne yaptı. Buca'da şimdi NATO üssü olarak kullanılan alanda açıklama yapan Kaya, "Burada bir NATO üssü kurulmuş vaziyette. Eğitim yuvalarının NATO üssü olması ya da herhangi bir amaçla kullanılmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 16:36 Yıldırım Kaya, Köy Enstitüsü Ziyaretinin On Üçüncüsünü Kepirtepe Köy Entitisü'ne Yaptı Yıldırım Kaya, Köy Enstitüsü Ziyaretinin On Üçüncüsünü Kepirtepe Köy Entitisü'ne Yaptı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP’nin 21 köy enstitüsünü ziyaret programının on üçüncüsünü Kırklareli Kepirtepe Köy Enstitüsü’ne yaptı. Enstitü mezunlarının anılarını aktaran Kaya, “Bugün de bizler bu anıları dinledikçe duygulanıyoruz, gururlanıyoruz. Geçmişimizi öğrendikçe de bugün daha çok mücadele, daha çok emek, daha çok özveri, daha çok duyarlık gerektiğinin farkına varıyoruz” dedi.

 • 28.05.2022 28 May 17:08 CHP'nin Köy Enstitülerini Ziyaret Programının 12'ncisi Arifiye Köy Entitüsü'ne Yapıldı CHP'nin Köy Enstitülerini Ziyaret Programının 12'ncisi Arifiye Köy Entitüsü'ne Yapıldı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 21 köy enstitüsünü ziyaret programının 12’ncisini Sakarya Arifiye Köy Enstitüsü’ne yaptı. Kaya, “Bu yolculuğun son durağı Türkiye’de laik, bilimsel, kamusal ve karma eğitim anlayışının yeniden inşa edildiği; öğretmen yetiştirme politikasının Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi aydınlanmanın ışığı olacağı sürecini tamamlayana kadar devam edecek. Yani yolculuğumuz hiç bitmeyecek” dedi.

 • 28.05.2022 28 May 14:30 9'UNCU SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ'NİN AÇILIŞINDA VEDAT TÜRKALİ MEZARINDA ZİYARET EDİLDİ 9'UNCU SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ'NİN AÇILIŞINDA VEDAT TÜRKALİ MEZARINDA ZİYARET EDİLDİ

  Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 9'uncu Sarıyer Edebiyat Günleri, Vedat Türkali'nin mezarı başında yapılan anma töreniyle başladı.

 • 27.05.2022 27 May 17:51 Yıldırım Kaya, Gölköy Köy Enstitüsü'nü Ziyaret Etti: 'Elinizdeki Parayı Beşli Çeteye Peşkeş Çekmeyi Bırakın, Öğrencilerin İhtiyacı Olan Okulları... Yıldırım Kaya, Gölköy Köy Enstitüsü'nü Ziyaret Etti: "Elinizdeki Parayı Beşli Çeteye Peşkeş Çekmeyi Bırakın, Öğrencilerin İhtiyacı Olan Okulları...

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, köy enstitüsü ziyaretlerinin 11’incisini Kastamonu’daki Gölköy Köy Enstitüsü’ne yaptı. Enstitü binasının hangi zorluklarda yapıldığını anlatan Kaya, “Ey bugün ülkeyi yönettiğini zannedenler, dönün 1940’lı yıllara, 2. Dünya Savaşı’nın harmanlandığı günlere bakın. O günlerde yoksulluk ve yoksunluk içerisinde nasıl bu binalar inşa edilmiş, bugüne taşınmışsa siz de elinizdeki parayı beşli çeteye peşkeş çekmeyi bırakın, öğrencilerin ihtiyacı olan okulları yapın” dedi.

 • 23.05.2022 23 May 17:41 Yıldırım Kaya Köy Entitüsü Ziyaretlerinin Onuncusunu Samsun Ladik Akpınar Köy Enstitüsü'ne Yaptı Yıldırım Kaya Köy Entitüsü Ziyaretlerinin Onuncusunu Samsun Ladik Akpınar Köy Enstitüsü'ne Yaptı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 21 köy enstitüsünü ziyaret programının onuncusunu Samsun Ladik Akpınar Köy Enstitüsü’ne yaptı. Kaya, “Öğretmenlerin tüm itirazlarına rağmen AKP’nin Meclis’ten geçirerek, 14 Şubat 2022’de Resmi Gazete’de yayınlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ‘Köy Enstitüsü Kanunu’nda öğretmenlere verilen hakları karşılaştırmak dahi abes olur” dedi.

 • 22.05.2022 22 May 15:25 Tepebaşı Belediyesi'nin 'Tarih Konuşmaları'nda Konuk Tanıl Bora Tepebaşı Belediyesi'nin 'Tarih Konuşmaları'nda Konuk Tanıl Bora

  Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen ‘Tarih Konuşmaları’nın 20’ncisi, “Hasan Âli Yücel ve Köy Enstitüleri Tartışmaları” söyleşisi ile online olarak devam edecek.

 • 21.05.2022 21 May 18:05 Kaya, Köy Enstitüsü Ziyaretinin Dokuzuncusunu Fakir Baykurt'tun Mezun Olduğu Gönen Köy Enstitüsü'ne Yaptı Kaya, Köy Enstitüsü Ziyaretinin Dokuzuncusunu Fakir Baykurt'tun Mezun Olduğu Gönen Köy Enstitüsü'ne Yaptı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 21 köy enstitüsünü ziyaret programının dokuzuncusunu Isparta Gönen Köy Enstitüsü’ne yaptı. Yazar Fakir Baykurt’un Gönen Köy Enstitüsü mezunu olduğunu anımsatan Kaya, “Fakir Baykurt Gönen Köy Enstitüsü’nü anlatırken ‘Köy Enstitüsü benim için olağanüstü bir fırsat oldu. İlkokulu bitirdikten sonra gidebileceğim başka hiçbir okul yoktu. Ailemin gücü yetmezdi. Ben okumak istiyordum enstitü benim gibi köy çocuklarını çağırıyordu’ der” diye konuştu.

 • 20.05.2022 20 May 17:17 Mustafa Ekmekçi, Vefatının 25. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı Mustafa Ekmekçi, Vefatının 25. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

  Gazeteci, yazar ve eski Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Mustafa Ekmekçi, vefatının 25’inci yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Eşi Aldoğan Ekmekçi, Mustafa Ekmekçi’nin hep emeğin ve emekçinin yanında olduğunu belirterek, “Kalemini özgür tutan, bütün insanları eşit gören biriydi” dedi. Mustafa Balbay, “Hukukun, hakkın sonuna kadar takipçisi bir insandı” derken Rahmi Yıldırım da “Ekmekçi, aydın bir insan olarak cumhurbaşkanından en sade insana kadar herkese eşit yakınlıkta bir gazeteciydi, örgütlü mücadeleye inanan emekçi bir gazeteciydi” diye konuştu.

 • 19.05.2022 19 May 18:48 Atakum Belediye Başkanı Deveci: '19 Mayıs, Cumhuriyet Tarihimizin Önsözüdür, İlk Sayfasıdır' Atakum Belediye Başkanı Deveci: "19 Mayıs, Cumhuriyet Tarihimizin Önsözüdür, İlk Sayfasıdır"

  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Hasan Ali Yücel Gençlik Bilim ve Sanat Merkezi" açılışında gençlere seslendi. Deveci, "Atatürk’ün size emanet ettiği ilkelerini anlamınıza, anlatmanıza yardımcı olacak ve yönetimini size bırakacağımız Gençlik, Bilim, Sanat Merkezi açıyoruz. Adı Hasan Ali Yücel, Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşı. Köy Enstitüleri’nin kurucusu, Cumhuriyetin ilk Milli Eğitim Bakanı. Sizi siz eden isimlerden bir tanesi. Siz yaşatacaksınız onu" dedi. Deveci, "19 Mayıs Cumhuriyet tarihimizin önsözüdür, ilk sayfasıdır" diye konuştu.

 • 18.05.2022 18 May 17:54 7. Köy Enstitüsü Ziyaretini Yapan Yıldırım Kaya: '85 Yıl Önce O Şartlarda Yapılanları AKP İktidarı Bugün Yapamıyor' 7. Köy Enstitüsü Ziyaretini Yapan Yıldırım Kaya: "85 Yıl Önce O Şartlarda Yapılanları AKP İktidarı Bugün Yapamıyor"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 21 Köy Enstitüsü ziyaretinin yedincisini Trabzon Beşikdüzü Köy Enstitüsü’ne yaptı. Kaya, “2018 yılında Trabzon Beşikdüzü Köy Enstitüsü’nün binaları yıkılıp yerine KYK yurdu yapılmasını, AKP’li Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ‘Ahırları yıktık, yurt yapıyoruz’ diye duyurmuştu. Bundan 82 sene önce, resmi kuruluştan öncesini de sayarsak 85 yıl önce o şartlarda yapılanları AKP iktidarı bugünkü şartlarda yapamıyor” dedi.

 • 18.05.2022 18 May 14:49 Add Başkanı Bozkurt: 'Çıkış Yolu, Atatürk'ün Politikalarına Günümüz Koşullarına Uygulayarak Dönmek' Add Başkanı Bozkurt: "Çıkış Yolu, Atatürk'ün Politikalarına Günümüz Koşullarına Uygulayarak Dönmek"

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt, derneğin hazırladığı “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestosu’nu açıklayarak “Biz ADD olarak, tarımdan eğitime, sağlıktan dış politikaya ülkenin gidişatından şikayetçiyiz ve çıkış yolunu Mustafa Kemal’in 1920’lerden itibaren uyguladığı ve o günün koşullarında geçerli olsa da bugünün koşullarına uygulayarak tekrar hayata geçirilmesi mümkün olan o politikalara dönüş olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 • 16.05.2022 16 May 14:51 Atakum Belediye Başkanı Deveci'den 19 Mayıs Çağrısı:  'Gelin, Bayramımızı Kutlayalım' Atakum Belediye Başkanı Deveci'den 19 Mayıs Çağrısı:  "Gelin, Bayramımızı Kutlayalım"

  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, tüm yurttaşları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ndaki etkinliklere davet ederek, “Bu 19 Mayıs, 1919’daki 19 Mayıs kadar önemli. O nedenle büyük bir coşkuyla hazırlık yapıyoruz” dedi.

 • 14.05.2022 14 May 19:49 CHP'li Kaya Konya İvriz Köy Enstitüsü'nü Ziyaret Etti: 'Sözümüz Var. Köy Enstitülerini Yaşatacağız' CHP'li Kaya Konya İvriz Köy Enstitüsü'nü Ziyaret Etti: "Sözümüz Var. Köy Enstitülerini Yaşatacağız"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile başlattığı köy enstitüsü ziyaretlerinin beşincisini yaptı. Beraberindeki heyetle birlikte Konya’daki İvriz Köy Enstitüsü’ne giden Kaya, “Bugün İvriz Köy Enstitüsü’nü ziyaret edip, eski mezunlarla konuştuk, onların anılarını dinledik. Bizim Hasan Can öğretmenimize ve tüm köy enstitüsü mezunlarına sözümüz var, Köy Enstitülerini yaşatacağız, mirasını gelecek nesillere taşıyacağız” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 15:00 Yıldırım Kaya'dan Özer ve Ersoy'a: 'Köy Enstitüsü Binalarının Korunması İçin Bugüne Kadar Hangi İşlemleri Yapmıştır?' Yıldırım Kaya'dan Özer ve Ersoy'a: "Köy Enstitüsü Binalarının Korunması İçin Bugüne Kadar Hangi İşlemleri Yapmıştır?"

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, köy enstitüsü binalarının tamamen çürümeye terk edildiğini, içerisindeki kitaplardan laboratuvarlara kadar her şeyin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a “Köy Enstitüsü binalarının korunması için bugüne kadar hangi işlemleri yapmıştır?” diye sordu.

 • 07.05.2022 07 May 19:23 CHP Heyeti, Düziçi Köy Enstitüsü'nde: '21 Köy Enstitüsünü Ayakta Dimdik Tutacağız. 21 Köy Enstitüsünü 200'e Çıkarmak, Mustafa Kemal Atatürk'e Sözümüz... CHP Heyeti, Düziçi Köy Enstitüsü'nde: "21 Köy Enstitüsünü Ayakta Dimdik Tutacağız. 21 Köy Enstitüsünü 200'e Çıkarmak, Mustafa Kemal Atatürk'e Sözümüz...

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP milletvekillerinden oluşan heyetle; Osmaniye’de Düziçi Köy Enstitüsü’nün önünde; “Köy enstitüleri bir çözümdür. Köy enstitülerini tekrar etmeyeceğiz ama 21. yüzyılın dünyasına uygun, 21. yüzyılın ülkesine Türkiye’sine uygun yeni öğretmen yetiştirme modellerini buralardan çıkartacağız. Size söz olsun 21 köy enstitüsünü ayakta dimdik tutacağız. 21 köy enstitüsünü 200’e çıkarmak Mustafa Kemal Atatürk’e sözümüz olsun” dedi.

 • 24.04.2022 24 Nis 21:03 Son Enstitülüler Belgesel Filmi İzmit'te Gösterildi Son Enstitülüler Belgesel Filmi İzmit'te Gösterildi

  Yönetmenliğini Çağatay Taşkın Yamen’in yaptığı Son Enstitülüler Belgesel Filmi İzmit’te gösterildi. Yönetmen Çağatay Taşkın Yamen, “Hikayenin içinde hepimiz varız. Köy enstitüleri kapatılmasaydı domatesi tane ile almazdık. Belgeselde benim dedem de var. Tanıklar hala yaşıyorken o günleri belgelemek istedim” dedi.

 • 24.04.2022 24 Nis 19:14 CHP'li milletvekili, Valinin talimatıyla Köy Enstitüsü'ne alınmadı: Kendimi terörist gibi hissediyorum CHP'li milletvekili, Valinin talimatıyla Köy Enstitüsü'ne alınmadı: Kendimi terörist gibi hissediyorum

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'nın başlattığı 'Kapatılan Köy Enstitülerini Ziyaret' programının ikincisi, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki Pazarören Köy Enstitüsü'ne yapıldı. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın talimatı ile okul kapıları kilitlendi ve heyet içeri alınmadı. Jandarma komutanının "Buradan giremezsiniz" demesi üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Kendimi terörist gibi hissediyorum, Ben terörist değilim" dedi.

 • 24.04.2022 24 Nis 17:52 CHP Heyeti Pazarören Köy Enstitüsü'ne Alınmadı CHP Heyeti Pazarören Köy Enstitüsü'ne Alınmadı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya başkanlığında başlatılan ‘Kapatılan Köy Enstitülerini Ziyaret’ programının ikincisi, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesindeki Pazarören Köy Enstitüsü’ne yapıldı. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın talimatı ile okul kapıları kilitlendi ve heyet içeri alınmadı. Jandarma komutanının “Buradan giremezsiniz” demesi üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Kendimi terörist gibi hissediyorum, bu bölgenin çocuğuyum, dayım bu okulun mezunu, burada akrabalarım okumuş, bu bölgenin milletvekiliyim, önüme bu bariyerlerin konmasından rahatsız oluyorum. Ben terörist değilim" dedi.

 • 24.04.2022 24 Nis 11:18 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  ABD'nin Chicago kentinde işçilerin, 1886'da iş gününün 8 saat olmasına yönelik mücadelesinin başlangıcı kabul edilen 1 Mayıs, "Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı"nın Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak benimsendi.

 • 23.04.2022 23 Nis 18:33 Add Başkanı Bozkurt: 'Bu Milleti Açlığa Mahkum Eden Düzen Değişmelidir' Add Başkanı Bozkurt: "Bu Milleti Açlığa Mahkum Eden Düzen Değişmelidir"

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Mustafa Bozkurt, “Sosyal güvenlik sistemini çürüten, istihdam yaratamayan, sürekli cari açık yaratan, emekliyi, işçiyi süründüren, faiz lobisine çalışan bu neoliberal ekonomi politikalarından kurtulacağız. Bu milleti açlığa mahkum eden düzen değişmelidir. Yıkılsın bu düzen, millet bu düzene mahkum değil” dedi.

 • 21.04.2022 21 Nis 17:16 Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay, 'Kudüs'e Selam' Sergisi ile İlgili Vali ve İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay, 'Kudüs'e Selam' Sergisi ile İlgili Vali ve İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

  Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, Trabzon’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan ‘Kudüs’e Selam' Resim Sergisi’nde pedagojiye aykırı görseller ve yapılan bir izinsiz etkinlikte para kaynağı belli olmayan, hıfzıssıhhadan kontrol edilmeden çocuklara dağıtılan ikramlar hakkında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu’nu ziyaret etti.  Özbay, “Konunun peşini bırakmayacağımızı ilan ediyoruz. Başöğretmen’in bize emanet ettiği gelecek nesillerin beyinlerinin siyasi propagandayla yıkanma girişimlerinin karşısında dimdik duruyoruz” dedi.

 • 18.04.2022 18 Nis 14:43 Ortaca'da Köy Enstitüleri sergisi Ortaca'da Köy Enstitüleri sergisi

  Muğla'nın Ortaca ilçesinde Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 82. yıldönümü dolayısıyla sergi açıldı.

 • 18.04.2022 18 Nis 10:54 İmamoğlu ve Çalkaya, Aydınlana Onur Ödülü verdi İmamoğlu ve Çalkaya, Aydınlana Onur Ödülü verdi

  Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 82. yıl dönümü, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneğinin düzenlediği etkinlikte kutlandı.

 • 18.04.2022 18 Nis 10:53 Son dakika haberi: Köy Enstitüleri'nin 82'nci kuruluş yıl dönümü Selçuk'ta kutlandı Son dakika haberi: Köy Enstitüleri'nin 82'nci kuruluş yıl dönümü Selçuk'ta kutlandı

  Son dakika haberlerine göre Köy Enstitüleri'nin 82'nci kuruluş yıl dönümü Selçuk'ta kutlandı İzmir Selçuk'ta, Köy Enstitüleri'nin 82'nci kuruluş yıl dönümü, Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

 • 17.04.2022 17 Nis 20:50 İBB BAŞKANI İMAMOĞLU KÖY ENSTİTÜLERİNİN 82. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILDI İBB BAŞKANI İMAMOĞLU KÖY ENSTİTÜLERİNİN 82. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILDI

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köy Enstitülerinin 82. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

 • 17.04.2022 17 Nis 14:50 Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın 'Köy Enstitülerinin Tarihsel Süreci' söyleşisine yoğun ilgi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın "Köy Enstitülerinin Tarihsel Süreci" söyleşisine yoğun ilgi

  Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın "Köy Enstitülerinin Tarihsel Süreci" söyleşisine yoğun ilgi Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi tarafından düzenlenen Köy Enstitüleri Günleri etkinliğinin ilk gününde Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı, ünlü sunucu İrfan Değirmenci'nin konuğu oldu.

 • 10.04.2022 10 Nis 13:34 Bayraklı'da Köy Enstitüleri Parkı yenileniyor Bayraklı'da Köy Enstitüleri Parkı yenileniyor

  Bayraklı'nın parklarını modernize eden Bayraklı Belediyesi, Soğukkuyu'daki Köy Enstitüleri Parkında da baştan sona yenileme çalışması başlattı.

 • 10.04.2022 10 Nis 10:27 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren Anayasa değişikliğini oylamak için 16 Nisan 2017'de gerçekleştirilen halk oylamasında Türkiye genelinde sandıklardan yüzde 51,41 "evet", yüzde 48,59 "hayır" oyu çıktı.

 • 17.03.2022 17 Mar 12:39 Hem kitap okuyor hem üretiyorlar Hem kitap okuyor hem üretiyorlar

  Mezitli Belediyesi tarafından Davultepe'de açılan Okuma Evinin müdavimleri, hem kitap okuyor hem sebze ve meyve yetiştiriyor.

 • 28.01.2022 28 Oca 16:13 Başkan Atay, köy enstitülerini unutmadı Başkan Atay, köy enstitülerini unutmadı

  Başkan Atay, köy enstitülerini unutmadı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Aydın Şubesi üyeleriyle buluştu.

 • 23.01.2022 23 Oca 09:32 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993'te, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile 4 koruması ve şoförü ise 24 Ocak 2001'de suikast sonucu hayatını kaybetti.

 • 16.01.2022 16 Oca 12:28 90 yaşında 6'ncı kitabını yazdı 90 yaşında 6'ncı kitabını yazdı

  90 yaşında 6'ncı kitabını yazdı Öğretmenlik ve avukatlık yapan Mustafa Alp'ın kitap yazma azmi Malatya'da yaşayan 90 yaşındaki Mustafa Alp, 6'ncı kitabını yazdı.

 • 10.01.2022 10 Oca 16:06 Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuştu: (1) Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuştu: (1)

  Edinilen son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "28 Şubat zihniyetinin adeta bir hançer gibi eğitim sistemine sapladığı katsayı uygulamasının olumsuz etkilerini bugün bile hissediyoruz.

 • 10.01.2022 10 Oca 16:04 Erdoğan: Türkiye'yi 28 Şubat karanlığına geri döndürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir Erdoğan: Türkiye'yi 28 Şubat karanlığına geri döndürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "İkna odaları ve katsayı utancını bu ülkeye yaşatan zihniyetin son günlerde tehdit diline yeniden sarıldığını görüyoruz.

 • 10.01.2022 10 Oca 15:18 Son dakika! Atanamayan öğretmenlere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz Son dakika! Atanamayan öğretmenlere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz

  Son dakika: Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama bekleyen öğretmenler için müjdeyi verdi. Erdoğan, ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapılacağını açıkladı.

 • 10.01.2022 10 Oca 15:11 Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz

  Son dakika: Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama bekleyen öğretmenler için müjdeyi verdi. Erdoğan, ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapılacağını söyledi.

 • 21.12.2021 21 Ara 22:57 Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı Kemal Tahir'i anlattı (3) Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı Kemal Tahir'i anlattı (3)

  Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Kemal Tahir'in eserlerinde tarih şuuru ve devlet anlayışının hakim olduğunu belirterek, onun Türk toplumunu anlamada ve sorunlarına sahici çözümler üretmede döneminin birçok aydınından farklılaştığını söyledi.

 • 25.11.2021 25 Kas 10:24 Köy Enstitüleri fotoğraf sergisi Karabağlar'da Köy Enstitüleri fotoğraf sergisi Karabağlar'da

  Karabağlar Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) İzmir Şubesi'yle birlikte düzenlediği "Köy Enstitüleri Kapatıldı... 21. Yüzyılda Köy Okullarımız..." konulu fotoğraf sergisi törenle açıldı.

 • 24.11.2021 24 Kas 13:08 Bu kez öğretmenlerden öğrencilere 'Öğretmen Günü' sürprizi Bu kez öğretmenlerden öğrencilere "Öğretmen Günü" sürprizi

  Bu kez öğretmenlerden öğrencilere "Öğretmen Günü" sürpriziKARAMAN Karaman'ın Ermenek ilçesinde Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla öğrencilerine okulu ve okumayı sevdirmek için okul bahçesini rengarenk hale getirerek, bilgilendirici ve...

 • 14.09.2021 14 Eyl 12:56 CHP, tarım politikasını Selçuk'tan duyurdu CHP, tarım politikasını Selçuk'tan duyurdu

  - CHP, tarım politikasını Selçuk'tan duyurdu CHP Bursa Milletvekili ve Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal: "Çiftçiyi kalkındıramazsak tarımı kalkındıramayacağımızı herkes bilmeli" Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel: "Köy enstitüleri ruhunu günümüzde yaşatmak...

 • 26.08.2021 26 Ağu 12:01 Geleceğin şehir plancıları Efes Selçuk'ta buluştu Geleceğin şehir plancıları Efes Selçuk'ta buluştu

  TMMOB Şehir Plancıları Odası 9. Planlama Öğrencileri Yaz Eğitim Kampı Efes Selçuk Pamucak Sahili'nde devam ediyor.

 • 28.07.2021 28 Tem 08:10 Assos Müzik Festivali başlıyor! Assos Müzik Festivali başlıyor!

  Ülkemizin tarihi ve doğal turizm bölgelerinin başında gelen Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sınırları içerisindeki Assos antik kenti Kadırga Koyu mevkiinde bu yıl birincisi yapılacak Assos Müzik Festivali 20-21 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

 • 02.07.2021 02 Tem 11:31 Selçuk'un genç sporcularından İsmail Hakkı Tonguç Tarım Müzesine bağış Selçuk'un genç sporcularından İsmail Hakkı Tonguç Tarım Müzesine bağış

  Selçuk Efes Spor Kulübü, Efes Tarlası Yaşam Köyünü ziyaret ederken, genç sporcular Efes Tarlası Yaşam Köyünü keşfetmenin yanı sıra İsmail Hakkı Tonguç Tarım Müzesine de bağışta bulundu.

 • 24.06.2021 24 Haz 19:37 Köy Enstitülerinin mimarı İsmail Hakkı Tonguç anısına hatıra ormanı oluşturuldu Köy Enstitülerinin mimarı İsmail Hakkı Tonguç anısına hatıra ormanı oluşturuldu

  Köy Enstitülerinin mimarı İsmail Hakkı Tonguç anısına hatıra ormanı oluşturuldu Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan: "Bu hatıra ormanının, bu ağaçların dikilmesi çok önemli ve anlamlı" Köy Enstitüleri'nin mimarı İsmail Hakkı Tonguç'un ölüm yıl dönümünde anısına Merkezefendi Belediyesi...

 • 15.06.2021 15 Haz 15:18 'Gençlik Tarım Kampı' öncesinde sanatçı Sertab Erener kamp alanını ziyaret etti "Gençlik Tarım Kampı" öncesinde sanatçı Sertab Erener kamp alanını ziyaret etti

  Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 5 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında, Pınarlıbelen Mahallesi, Etrim Mevkii'nde düzenlenecek olan "Gençlik Tarım Kampı" öncesinde sanatçı Sertab Erener, kamp alanını ziyaret etti.

 • 10.06.2021 10 Haz 15:28 Mutlu Yaşam Köyü Mezitli'de açıldı Mutlu Yaşam Köyü Mezitli'de açıldı

  Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

 • 01.06.2021 01 Haz 21:57 İsmail Hakkı Tonguç'un adı Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde yaşayacak İsmail Hakkı Tonguç'un adı Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde yaşayacak

  Efes Selçuk Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nın ilk oturumunda Efes Tarlası Yaşam Köyü Projesi içerisinde yer alan Tarım Müzesi'ne Köy Enstitülerinin mimarı İsmail Hakkı Tonguç'un adının verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 • 31.05.2021 31 May 12:53 Son dakika: Selçuk'un gözbebeği Efes Tarlası Yaşam Köyü açılıyor Son dakika: Selçuk'un gözbebeği Efes Tarlası Yaşam Köyü açılıyor

  Son dakika ekonomi haberine göre Selçuk'un gözbebeği Efes Tarlası Yaşam Köyü açılıyor Efes Tarlası Yaşam Köyü, "yaşamın doğal akışını alkışlamaya" hazır Efes Tarlası Yaşam Köyü'nün açılışını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışını yapacağı Efes Tarlası Yaşam Köyü,...

 • 05.05.2021 05 May 11:47 Tanıl Bora, köy enstitüleri tartışmalarını yorumladı Tanıl Bora, köy enstitüleri tartışmalarını yorumladı

  Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği "Tarih Buluşmaları"na konuk olan yazar ve çevirmen Tanıl Bora, "Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitüleri Tartışmaları" üzerine konuştu.

 • 25.04.2021 25 Nis 11:25 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  ABD'nin Chicago kentinde işçilerin, 1886'da iş gününün 8 saat olmasına yönelik mücadelesinin başlangıcı kabul edilen 1 Mayıs, "Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı"nın Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak benimsendi.

 • 23.04.2021 23 Nis 13:25 Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde üreticilere fide Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde üreticilere fide

  Doğal, sağlıklı ve temiz gıda ürünlerine ulaşmak için Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde üreticilere yerel tohumlardan üretilen fideler dağıtılarak ürünlerine alım garantisi verildi.

 • 22.04.2021 22 Nis 11:25 Köy Enstitüleri, Ayvalık'ta 4 gün boyunca gündeme taşındı Köy Enstitüleri, Ayvalık'ta 4 gün boyunca gündeme taşındı

  Köy Enstitüleri, kuruluşunun 81'inci yılında Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde, dört gün boyunca, Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde "Fikir ve Kültür Günleri" adı altında tekrar eğitim, bilim ve sanat başlıkları ile gündeme taşındı.

 • 21.04.2021 21 Nis 14:57 Çiğli'de köy enstitülerinin 81. yılı şiirlerle kutlandı Çiğli'de köy enstitülerinin 81. yılı şiirlerle kutlandı

  İzmir'de Çiğli Belediyesi tarafından, köy enstitülerinin 81. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen "Köy Enstitülü Şairler ve Şiir" etkinliğinde bir ilke imza atılarak köy enstitülerinden yetişen şairlerin kaleme aldığı şiirler okundu.

 • 18.04.2021 18 Nis 00:07 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Köy Enstitüleri'nin 81. kuruluş yıl dönümünü kutladı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Köy Enstitüleri'nin 81. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 81. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 • 17.04.2021 17 Nis 12:05 'Hasanoğlan Köy Enstitüsü' yeniden canlandırılacak "Hasanoğlan Köy Enstitüsü" yeniden canlandırılacak

  - "Hasanoğlan Köy Enstitüsü" yeniden canlandırılacak Ankara Büyükşehir Belediyesi, Elmadağ'da bulunan ve uzun yıllardır atıl durumdaki Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nü yeniden canlandıracak.

 • 17.04.2021 17 Nis 11:40 Başkan Sengel'den 'Gıda Egemenliği Manifestosu' Başkan Sengel'den "Gıda Egemenliği Manifestosu"

  - Başkan Sengel'den "Gıda Egemenliği Manifestosu" Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Köy Enstitüleri'nin 81.

 • 12.04.2021 12 Nis 09:36 Köy enstitüleri fikir ve kültür günleri başlıyor Köy enstitüleri fikir ve kültür günleri başlıyor

  Köy Enstitüleri, kuruluşunun 81'inci yılında Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde 19 ile 21 nisan tarihlerinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde tekrar eğitim, bilim ve sanat başlıkları ile gündeme taşınıyor.

 • 11.04.2021 11 Nis 10:29 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren Anayasa değişikliğini oylamak için 16 Nisan 2017'de sandık başına gitti.

 • 09.04.2021 09 Nis 08:08 Köy Enstitüleri fikir ve kültür günleri başlıyor! Köy Enstitüleri fikir ve kültür günleri başlıyor!

  Kurulduğu 17 Nisan 1940 yılından bu yana Türkiye'nin en önemli eğitim ve aydınlanma modeli olarak bilinen Köy Enstitüleri, kuruluşunun 81. yılında tekrar eğitim, bilim ve sanat başlıkları ile gündeme taşınıyor.

 • 27.03.2021 27 Mar 11:20 Oyuncu Erkan Can, Dünya Tiyatrolar Günü'nde Kartal Belediyesi'nin konuğu oldu Oyuncu Erkan Can, Dünya Tiyatrolar Günü'nde Kartal Belediyesi'nin konuğu oldu

  Kartal Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği söyleşilerin, Dünya Tiyatrolar Günü'ndeki konuğu, ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Erkan Can oldu.

 • 27.03.2021 27 Mar 11:00 Oyuncu Erkan Can, Dünya Tiyatrolar Haftası'nda Kartal Belediyesi'nin konuğu oldu Oyuncu Erkan Can, Dünya Tiyatrolar Haftası'nda Kartal Belediyesi'nin konuğu oldu

  Kartal Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği söyleşilerin, Dünya Tiyatrolar Haftası'ndaki konuğu, ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Erkan Can oldu.

 • 19.03.2021 19 Mar 18:25 Özgür Özel'den Başkan Sengel'e destek ziyareti Özgür Özel'den Başkan Sengel'e destek ziyareti

  CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e destek ziyaretinde bulundu.

 • 28.01.2021 28 Oca 23:41 Tanıl Bora, 'Hayatımız Kitap' programına konuk oldu Tanıl Bora, "Hayatımız Kitap" programına konuk oldu

  Yazar, yayıncı ve çevirmen Tanıl Bora, Türkiye Yayıncılar Birliğinin kitaba ve yayıncılığa odaklanan çevrim içi "Hayatımız Kitap" programına katıldı.

Advertisement