Bartın Valisi Güner'den balıkçı barınağında inceleme - Son Dakika

Bartın Valisi Güner'den balıkçı barınağında inceleme

Bartın Valisi Sinan Güner, Amasra ilçesine bağlı Tarlaağzı Balıkçı Barınağı'nda incelemelerde bulundu.

Bartın Valisi Güner'den balıkçı barınağında inceleme, System.String[]

Bartın Valisi Sinan Güner, Amasra ilçesine bağlı Tarlaağzı Balıkçı Barınağı'nda incelemelerde bulundu.

Vali Güner burada yaptığı açıklamada, sürdürülebilir balıkçılıktan yana olduklarını belirtti.

Denizlerdeki ürünlerin bereket olarak kasalara, oradan tezgahlara ve sofralara gelmesini istediklerini ifade eden Güner, "Bunun için ilmin ışığında avcılığı yapmamız lazım. Bu bağlamda balıkçılık sezonunun hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.

Ziyarette ayrıca Tarlaağzı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tayfun Uça tarafından Vali Sinan Güner'e kooperatif çalışmaları ve balıkçı barınağı ile ilgili bilgiler verildi.

Kooperatif tarafından kiralanan barınakta Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce ruhsatlandırılmış 17 adet balıkçı gemisinin bulunduğunu belirten Uca, "Ayrıca küçük özel tekneler ve balık yoğunluğuna bağlı olarak diğer illerden avcılık için gelen büyük gırgır ve trol tekneleri de barınaktan yararlanmakta" dedi.

İncelemesinde Vali Sinan Güner'e İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, Amasra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Selami Tüyük de eşlik etti.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:57 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bartın Valisi Güner'den balıkçı barınağında inceleme - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kavga eden 2 grup, olaya müdahale eden polis ve bekçilere saldırdı Kur'an kursunda çocuğa şiddet görüntüleriyle ilgili soruşturma başlatıldı Lüks otellerin adını kullanarak açtıkları kopya internet siteleriyle 22 milyon liralık vurgun yaptılar Akıllara durgunluk veren olay! Borcuna karşılık eşini teminat olarak verdi, borcunu ödedi eşi geri gelmedi "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Çapa Tıp Fakültesi'nde maske uyarısı nedeniyle darbedilen hastane personeli görme yetisini kaybedebilir Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu