Başbakanlık'ta Silahlar Çekildi! - Son Dakika
Güncel

Başbakanlık'ta Silahlar Çekildi!

Başbakan Erdoğan'ın yurt dışında olduğu sırada eski ve yeni korumalar arasında kavga çıktı.

14.09.2012 19:02  Güncelleme: 08:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eski ve yeni korumaları birbirine girdi. İddiaya göre eski bir koruma memuru evrakları tahrip etmekle suçlanıyor.

Başbakan Erdoğan'ın yurt dışında olduğu sırada eski ve yeni korumalar arasında evrak kavgası çıktı.

Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı'na yapılan yeni atamaların ardından görevi sona eren bir koruma memuru, odasını boşaltmak için yanına oğlunu da alarak Başbakanlık'a gitti.

Kendisine ait olduğunu söylediği evraklarını topladığı sırada yeni atanan korumalardan birkaçı aniden odaya girerek eski korumanın, evrakları tahrif ettigini öne sürdü ve silahlarını çekerek ellerini havaya kaldırmasını istedi.

Oğlunun yanında yaşanan bu gelişme üzerine fenalaşan eski koruma memuru, apar topar hastaneye kaldırıldı.

Gerginlik, Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı'ndan olay yerine gelen emniyet müdürü tarafından kontrol altına alındı. Yeni ve eski korumalar arasında yaşanan bu olayla ilgili bir soruşturma açılıp açılmayacağı ise bilinmiyor.

BAŞBAKAN'IN YENİ A TAKIMI

Başbakan Erdoğan'ın 5 yıldır yanından ayrılmayan iki isim Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ile Koruma Müdürü Zeki Bulut, 4 gün önce görevlerini devretti. Erdoğan'ın güvenliginden bundan böyle Ramazan Bal ve Muhsin Köse sorumlu olacak. Bal'ın yardımcılığını ise eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın koruması Suat Çelik yapacak.

Başbakanlık'ta yaklaşık 200 koruma görev yapıyor. O korumaların başındaki isim değişti. Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel Nevsehir'e atandı. Yerine Ramazan Bal geldi. Bal, Erdoğan gibi Rizeli. Samsun Polis Akademisinden Mezun. Bugün ilk kez Başbakanlık'taydı.

Başkan değişiminin ardından tabii olarak bazı koruma personelinde de değişiklik yapılmıştı. Son olay da bu yüzden meydana gelmişti.

Başbakanlık\'ta Silahlar Çekildi!
Kaynak: Diğer

Son Dakika Güncel Başbakanlık'ta Silahlar Çekildi! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı
  08:19 Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında, Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 55 şüpheli gözaltına alındı.

 • TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı
  08:17 TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı

  TÜİK'in verilerine göre, büyükbaş hayvan sayısı bir önceki yıla göre yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 583 bin baş oldu. Sığır sayısı yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 421 bin baş, manda sayısı ise yüzde 5,9 azalarak 161 bin 749 baş oldu. Küçükbaş hayvan sayısı ise yüzde 6,9 azalarak 52 milyon 363 bin baş oldu. Koyun sayısı yüzde 5,9 oranında azalarak 42 milyon 60 bin baş, keçi sayısı ise yüzde 11,0 oranında azalarak 10 milyon 303 bin baş oldu. Bal üretimi yüzde 2,9 azalarak 114 bin 886 ton oldu. Açılan tohum kutusu sayısı yüzde 3,9 oranında azalarak 5 bin 360 adet, yaş ipek kozası üretimi ise yüzde 14,1 oranında artarak 78 ton olarak gerçekleşti.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor
  08:08 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze görüşmek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Vali Eldivan, Konursu köyünde köy halkıyla bir araya geldi. Köy kahvehanesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek esnafı dolaştı ve bereketli bol kazançlar diledi. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdıkları binlerce yıllık el işçiliğinin mahfil, minber ve vaaz kürsüsüne işlendiği Konursu (Çivisiz) Ulu Camii gezen Vali Mustafa Eldivan, köy ziyaretini sonlandırdı.

 • Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek
  07:48 Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 • Erzincan'da Esnafın Antika ve Nostalji Sergisi
  07:43 Erzincan'da Esnafın Antika ve Nostalji Sergisi

  Erzincan'da esnaflık yapan Hasan Akın, 14 yıl önce başladığı hobi sayesinde yüz binlerce antika ve nostalji eser biriktirdi. İş yerinde sergilediği bu eserlerle ilgi gören Akın, ileride küçük bir müze açmayı hedefliyor.

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı
  02:46 TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

  TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde tıra arkadan çarpan otomobilin tavanı koptu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilde boş alkol şişeleri bulundu.


Advertisement