Basın Mensuplarına Müjde - Son Dakika

Basın Mensuplarına Müjde

11.01.2013 15:24
Basın Mensuplarına Müjde

Gazeteciler gününü kutlayan Demiröz'den Basın Mensuplarına müjde geldi.

Gazeteciler gününü kutlayan Demiröz'den Basın Mensuplarına müjde geldi.

" Türkiye'nin demokratik ve şeffaf bir ülke olarak ilerlemesinde basın ve medya vazgeçilmez unsurlardan birisidir. Toplumun doğru bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenen basın mensupları bu görevlerini sınırlı imkânlar ve zor şartlar altında yürütmektedirler." dedi.

Demiröz sözlerine devamla: "TBMM Plan Bütçe Komisyonunda alt komisyon başkanlığını da yürüttüğüm SGK Kanununa Meclis Genel Kurulu aşamasında Komisyonumuzun salt çoğunluğunun desteğiyle yeni madde ilavesi yapılmasını sağladık. Buna göre" Basın kartı sahibi gazetecilere yıpranma payı hakkı verilmiş oldu.

Yeni düzenlemeyle; bir yıllık çalışma karşılığında 90 günlük fiili hizmet zammı (yıpranma hakları) , basın çalışanları ve gazetecilere de verildi. Bu kapsamda olanlar her 4 yılda, 1 yıl fazla çalışmış sayılarak, bu süre 5 yıl olarak hesaplanacaktır.

Tüm basın çalışanları ve gazeteci arkadaşlarımıza hayırlı olsun. 'Çalışan gazeteciler gününde' bu güzel haberi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtir, tüm basın mensuplarımızın gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim."dedi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Afyonkarahisar'daki '2. KaravanFest'in kamp ateşi yakıldı Afyonkarahisar'daki '2. KaravanFest'in kamp ateşi yakıldı Ünal Çeviköz: Seçimlerden Sonra İktidar Değişmez ve Demokratikleşme Adımları Atılmazsa Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nden Atılmasına Kadar Gidecek Bir... Ünal Çeviköz: Seçimlerden Sonra İktidar Değişmez ve Demokratikleşme Adımları Atılmazsa Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nden Atılmasına Kadar Gidecek Bir... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'PKK'nın Türkiye'deki defterini düreceğiz' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'PKK'nın Türkiye'deki defterini düreceğiz'

Son Dakika Güncel Basın Mensuplarına Müjde - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement