Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü - Son Dakika

Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü

15.12.2020 23:53

Ankara'nın Çankaya ilçesinde boş bir alanda zehirlenerek öldürüldüğü düşünülen 6 köpek bulundu. Donmak üzere olan 4 yavru köpeğini ise hayvanseverler son anda kurtardı.

Ankara'nın Çankaya ilçesi Eymir Gölü yakınlarındaki bahçesine gelen Güven Ateş, köpeklerine seslenerek her zaman ki gibi beslemek istedi. Köpeklerin gelmediğini fark eden hayvansever Ateş, durumdan şüphelendi. Orada bulunan başka bir hayvansever Eymir Gölü yakınlarında köpek ölülerine rastladığını söyledi. Olay yerine giden Ateş ve hayvansever vatandaş 6 köpeğin ölüsünü yerde buldu. Hayvanların cansız bedenlerini inceleyen Ateş, köpeklerin ağızlarından gelen kan ve köpükleri gördü. Ateş, durumu polis, belediye ekiplerine ve hayvanseverlere haber verdi.

HAYVANSEVERLER ZEHİRLENEN KÖPEKLERİ GÖRÜNCE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Olay yerine gelen hayvanseverler gözyaşlarına boğulurken, ölen köpeklerden birinin 4 yavrusu, eski kanalizasyon borusu içinde canlı olarak buldu. Köpekleri hemen kendi otomobiline alan hayvansever bir vatandaş yavruları kendi eliyle ısıttı. İhbar üzerine alana gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri incelemede bulundu. Zehirlenen hayvanlar, belediye yetkililerince alandan toplandı. Kesin ölüm nedenleri, hayvanların ölüleri üzerinde yapılacak incelemeler sonucu belli olacak.

KÖPEĞİ ZEHİRLENEN HAYVANSEVER İSYAN ETTİ

2 köpeği öldürülen hayvansever Güven Ateş, "Burada normalde baya köpek vardı. Gönüllü besleyiciler var bende burada besliyorum. Ölenlerin 2'si benim köpeğimdi. Ben akşam 04.30 gibi geldim. Normalde ben geldiğim zaman yanıma gelirlerdi beslenmeye oyun oynamaya ama bugün gelmediler. Seslendim 2 köpeğimde gelmedi. Bunda bir gariplik var dedik. Normalde gelmeleri lazımdı köpek bizi karşılardı. Aziz Abim dedi ki ben şurada konuşurken 2 tane köpek cesedi gördüm. O zaman eyvah dedim. Geldik baktık ki benim köpeklerim. Cesetlerini bulduk maalesef. Kanalın içinde bir köpek yeni doğurmuş, yavrularına kavuşamadan ölmüş köpek. Yavru köpekler anne der gibi ağlıyorlardı. Bir doktor arkadaşımız vardı. Ağızlarından köpükler akarak ölmüş. Doktor arkadaşımız kesinlikle bunlar zehirlenmiş dedi. Yüzde yüz zehirlenme olabilir" diye konuştu.

Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü
Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü
Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü
YORUMLAR
500
TİYATRO SANATÇISI SOKAK KÖPEKLERİNİ BESLERKEN SALDIRIYA UĞRADIĞI İDDİASIYLA ŞİKAYETÇİ OLDU TİYATRO SANATÇISI SOKAK KÖPEKLERİNİ BESLERKEN SALDIRIYA UĞRADIĞI İDDİASIYLA ŞİKAYETÇİ OLDU Sokak köpeğini besleyen kadını böyle darp ettiler Sokak köpeğini besleyen kadını böyle darp ettiler Sokak köpeği yüzünden çıkan tartışma adliyeye taşındı Sokak köpeği yüzünden çıkan tartışma adliyeye taşındı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ankara'da 6 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü - Son Dakika


Advertisement