Bayramda Yaklaşık 1 Milyon Kişi Sinemaya Koştu - Son Dakika

Bayramda Yaklaşık 1 Milyon Kişi Sinemaya Koştu

18.09.2016 11:49
Bayramda Yaklaşık 1 Milyon Kişi Sinemaya Koştu, System.String[]

Kurban Bayramı tatili fırsatından yararlanan 708 bin izleyici yabancı, 266 bin izleyici de yerli filmleri izlemek için sinema salonlarına koştu, 9-15 Eylül tarihleri arasında gösterilen 43 filmden elde edilen hasılat ise 12 milyon liraya yaklaştı.

EFSUN YILMAZ - Kurban Bayramı tatili fırsatından yararlanan 708 bin izleyici yabancı, 266 bin izleyici de yerli filmleri izlemek için sinema salonlarına koştu, 9-15 Eylül tarihleri arasında gösterilen 43 filmden elde edilen hasılat ise 12 milyon liraya yaklaştı.

AA muhabirinin Boxoffice Türkiye verilerinden derlediği bilgiye göre, 975 bin 197 kişi tatilde zamanını sinemanın "büyülü dünyasına" ayırdı.

Beyaz perdenin en çok izlenen filmi bu hafta yönetmen koltuğunda Dennis Gansel'in oturduğu aksiyon filmi "Suikast" oldu. Oyuncu kadrosunda Jason Statham, Tommy Lee Jones ve Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı filmi 9-15 Eylül tarihleri arasında 203 bin 222 kişi izledi ve 2 milyon 350 bin liranın üzerinde hasılat bıraktı.

Listede ikinciliği Walt Disney yapımı çizgi film "Kayıp Balık Dori" aldı. Ailesini aramak üzere yola çıkan Dori adlı arkadaş canlısı balığın öyküsünü anlatan filmi izleyen 182 bin 253 kişi toplam 2 milyon 210 bin lira ödedi.

Yeni vizyona giren tarihi savaş filmi Ben-Hur'u 120 bin 736 kişi izledi. Filmin haftalık hasılatı ise 1 milyon 613 bin lira oldu.

"El Değmemiş Aşk" filmi 4. sırada

Umut Kırca'nın yönettiği ve başrollerini Emre Karayel, Ceren Moray ve Begüm Kütük Yaşaroğlu'nun paylaştığı "El Değmemiş Aşk" haftanın en çok izlenen 4. filmi oldu.

Tuttuğu takımın fanatiği olan Zafer'in, babasının zoruyla istemediği bir evlilik yapması ile yaşadıklarını anlatan filmi 110 bin 154 kişi tercih etti. Haftanın en çok izlenen yerli filminin hasılatı 1 milyon 250 bin lirayı aştı.

El Değmemiş Aşk'ı bir başka Türk filmi olan "Siccin 3: Cürmü Aşk" takip etti.

Alper Mestçi'nin yönetmenliğini üstlendiği, Adnan Koç, Büşra Ayaydın, Cem Uslu, Nevin Efe, Yavuz Pekdiker, Elif Baysal, Yavuz Çetin, Ömer Musab Küçükler gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmi 101 bin 460 kişi izledi ve 2 milyon liranın üstünde hasılat bıraktı.

Genelde birincilik "Kardeşim Benim"e ait

Kurban Bayramı haftasında en çok izlenenler listesinde ilk üç sıraya ait olsa da yılın ilk 37 haftasında en çok seyirciyi bir Türk filmi "Kardeşim Benim" çekti.

Sinemaseverler, yılın ilk 37 haftasında Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver'in başrollerini paylaştığı filmi zirveye taşıdı.

İki erkek kardeşin, babalarının vasiyetini yerine getirmek için yıllar sonra bir araya gelerek yaptıkları duygusal ve komik yolculuğu anlatan filmi 38 milyon 992 bin 772 kişi seyretti. Filmin hasılatı da vizyonda kaldığı sürede 462 milyon 989 bin liraya ulaştı.

Kurban Bayramı tatili fırsatından yararlanan 708 bin 553 izleyici yabancı, 266 bin 644 izleyici de yerli filmler için sinemaların yolunu tuttu.

Bayramı kapsayan 9-15 Eylül tarihleri arasında 8'i Türk yapımı olmak üzere 43 filmin hasılatı ise 11 milyon 937 bin liraya ulaştı.

Yerli filmlerin bu hafta hasılatı 2 milyon 978 bin lira, yabancı yapımların ise 8 milyon 958 bin lira oldu.

Bayramda Yaklaşık 1 Milyon Kişi Sinemaya Koştu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bayramda Yaklaşık 1 Milyon Kişi Sinemaya Koştu - Son Dakika


Son Dakika

Maradona'ya adadığı gol sonrası Messi'ye ceza geldi Yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı Asgari ücret görüşmeleri öncesi Türk-İş'ten gerilimi artıracak çıkış: Komisyon adil değil Son Dakika! Kahramanmaraş'ta otele baskın yapan polisle şüpheli arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralı, 1 polis şehit Hiç gitmediği İstanbul'da, otoyol geçiş cezası yedi Turistlerin çekildiği sahillerde yunuslardan görsel şov! Vatandaşlar telefonlara sarıldı Mehmet Ali Erbil, kızının fotoğrafındaki göğüs dekoltesinden rahatsız olunca emoji kullanarak sansür uyguladı Brezilya'da hamile taklidi yapan kadın karpuz kabuğunda kilolarca uyuşturucu kaçırmış