Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı - Son Dakika

Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı

30.09.2022 00:04
Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı

BEİJİNG, 29 Eylül (Xinhua) -- Tüm Çin Kadınları Federasyonu'nun Perşembe günü düzenlediği basın toplantısına göre, bir dizi bulgu ve istatistik Çin'deki kadınlara yönelik yardımların son 10 yılda arttığını gösteriyor.

BEİJİNG, 29 Eylül (Xinhua) -- Tüm Çin Kadınları Federasyonu'nun Perşembe günü düzenlediği basın toplantısına göre, bir dizi bulgu ve istatistik Çin'deki kadınlara yönelik yardımların son 10 yılda arttığını gösteriyor. Federasyonun gerçekleştirdiği toplantıda, bu zaman zarfında Çin'deki çeşitli seviyelerden kadın federasyonlarının kırsal alanlarda pratik becerilere yönelik 200.000'den fazla eğitim başlattığı ve bundan 20 milyona yakın kadın katılımcının faydalandığı kaydedildi. Toplantıda verilen bilgiye göre 830.000'den fazla bilim kadını ve araştırmacı kadın, halkın bilimsel bilgisini artırmak ve kırsal kalkınmaya yardımcı olmak gibi hizmetlerin sağlanmasına katılmak için seferber edildi. Son 10 yılda 7 milyondan fazla kadın iş ve girişimcilik desteği aldı. Basın toplantısında son on yılda kadınlara sağlanan danışmanlık, şikayetlerin ele alınması ve hukuki yardım gibi çeşitli hizmetlerle kadınların meşru hakları ve çıkarları için daha fazla koruma sağlandığı, kadın ve çocukların refahını artırmaya yönelik yardım projelerinin de genişleyen bir kapsamla başlatıldığı belirtildi. Toplantıda, buna ek olarak Çin'deki kadın federasyonlarının 145 ülkedeki 420'den fazla kadın derneği, enstitü ve uluslararası kurumla da dostane iletişimi sürdürdüğü de ifade edildi.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR
500
Çin'in dünyadaki 102 'polis merkezi'nden 5'inin Kanada'da olduğu iddia edildi Çin'in dünyadaki 102 'polis merkezi'nden 5'inin Kanada'da olduğu iddia edildi ABD ve Avustralya savunma bakanları, Çin'e karşı işbirliğini derinleştirmeyi görüştü ABD ve Avustralya savunma bakanları, Çin'e karşı işbirliğini derinleştirmeyi görüştü Apple tedarik sorunuyla baş edemedi: iPad üretimini taşıyacak Apple tedarik sorunuyla baş edemedi: iPad üretimini taşıyacak

Son Dakika Güncel Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement