Avrupa'da koronavirüs kaynaklı en genç ölüm! 12 yaşındaki Belçikalı kız çocuğu hayatını kaybetti - Son Dakika

Avrupa'da koronavirüs kaynaklı en genç ölüm! 12 yaşındaki Belçikalı kız çocuğu hayatını kaybetti

Belçika'da 12 yaşında bir kız çocuğu, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu, Avrupa'da koronavirüs kaynaklı yaşanan en genç ölüm olarak kayıtlara geçti.

Ölümcül yeni tip koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almışken Belçika'da 12 yaşındaki kız çocuğu salgına yenik düşerek hayatını kaybetti. Genç kızın ölümü, Avrupa'da koronavirüs kaynaklı en genç ölüm olarak kayıtlara geçti.

Belçika Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsünden (Sciensano) Virolog Prof. Dr. Steven Van Gucht, Kovid-19'a ilişkin düzenlenen günlük basın toplantısında, ülkede 12 yaşında bir kızın yaşamını yitirdiğini bildirdi.

"BİZİ GERÇEKTEN ETKİLEDİ"

Genç kızın, 3 gün süren ateşlenmenin ardından aniden fenalaştığını dile getiren Van Gucht, "Bu durum, bizi gerek ebeveyn gerek insan olarak gerçekten etkiledi. Bu olay, bize tüm yaş gruplarının komplikasyon geliştirebileceğini gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu durumu "son derece istisnai" olarak nitelendiren Van Gucht, "Neden bazen bir şeylerin yanlış gittiğini bilmiyoruz." dedi.

FRANSA'DA 16, PORTEKİZ'DE 14 YAŞINDAKİ İKİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Daha önce Fransa 'da 16, Portekiz'de 14 yaşındaki iki hasta, salgın dolayısıyla yaşamını yitirmişti. Öte yandan, Son 24 saatte 876 yeni hastanın teşhis edilmesiyle Belçika genelinde Kovid-19 vaka sayısı 12 bin 775'e yükseldi, 192 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı da 705 oldu.

485 kişinin hastaneye kaldırılmasıyla hastanedeki Kovid-19'lu hasta sayısı 4 bin 920'ye yükseldi. Yoğun bakımda bulunan kişi sayısı da 1021 oldu.

Avrupa'da koronavirüs kaynaklı en genç ölüm! 12 yaşındaki Belçikalı kız çocuğu hayatını kaybetti

Son Dakika

İçeri maskesiz giren kadın, uyarılınca iç çamaşırını çıkartarak yüzünü kapattı Parklarda çember, kafede paravan! İşte sosyal mesafeli yaratıcı çözümler Çin, potansiyel korona aşısının klinik deneylerini tamamlayan ilk ülke oldu! Sonuçlar umut verici ABD Başkanı Trump'a orta parmak gösteren kadın ülkenin kahramanı oldu ABD'den dikkat çeken yorum: Libya'daki başarının arkasında Türk SİHA'ları var Singapur'daki bilim insanlarının ürettiği yapay zekanın tahminine göre, koronavirüs salgını Türkiye'de 8 Eylül'de bitecek Ünlü ekonomist Nouriel Roubini koronavirüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek Çekirgeler, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni istila etti Avrupa'da salgınının en son ulaştığı ülke olan Karadağ'da koronavirüs vakası kalmadı Fransa'da ilk defa bir trans birey belediye başkanı seçildi Yeni Zelanda Başbakanı, 5.9'luk depreme canlı yayında yakalandı ABD, koronavirüsün Latin Amerika'daki merkezi Brezilya'dan ülkeye girişleri durdurdu Salgına kayıtsız kalan Brezilya lideri, "katil" sloganıyla protesto edildi Hollanda'nın ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander koronavirüs nedeniyle iflas etti ABD'de 25 Mayıs'ta koronavirüs nedeniyle 650 kişi hayatını kaybetti