Beldeye 'sokak kütüphanesi' kurdular - Son Dakika

Beldeye 'sokak kütüphanesi' kurdular

28.08.2020 10:06

Beldeye 'sokak kütüphanesi' kurdularIĞDIR'ın Melekli Beldesi'nde kitapseverler sanat sokağına 'sokak kütüphanesi' kurdu.

Beldeye 'sokak kütüphanesi' kurdular

IĞDIR'ın Melekli Beldesi'nde kitapseverler sanat sokağına 'sokak kütüphanesi' kurdu. Sokağın değişik noktalarına konulan kitaplıklara vatandaşlar ve öğrenciler kitap bağışında bulundu. Belde sakinlerine okuma alışkanlığının kazandırılmasının hedeflendiği kütüphaneye 6 kitaplık kuran aile hekimi Dr. Mehmet Kum, cehaletle savaşı hedeflediklerini söyledi.

Melekle Beldesinde 'Ata Ocağı' isimli minik bir müze kuran Coşkun Oluz, sanat sokağını sokak kütüphanesine çevirmek için çalışma başlattı. Iğdır'da aile hekimi olarak görev yapan ve öğrencilere kitap bağışıyla bilinen Dr. Mehmet Kum'un da destek verdiği Coşkun Oluz, sanat sokağının değişik noktalarına kitaplıklar yerleştirdi. Vatandaşların da desteğiyle kurulan kitaplıklara ilk bağışı öğrenciler yaptı. Üzerlerine 'Al götür, oku getir' yazıları yapıştırılan kitaplıklar vatandaşların hizmetine sunuldu.

'EN BÜYÜK DÜŞMAN CEHALETTİR'

Beldede okuma alışkanlığının geliştirilmesi için 6 kitaplığı sanat sokağına kurduktan sonra şair ve yazarlara ait kitapları bağışta bulunan Dr. Mehmet Kum, "En büyük düşman cehalettir. Bütün kötülükler cehaletlikten gelir. Bir süredir Iğdır'da köy okullarına kitaplıklar hediye ediyoruz. Bugünde Melekli Beldesine kurduk. Belde gençleri vatandaşlar çocukları kitapları okuyup getirecekler" dedi.

Sokak kütüphanesine destek veren Iğdırlı şair ve yazarlar Mehmet Irmak, Ziya Zakir Acar, Emir Şıktaş, Ali Kerem Çiftci, Seçim Okut kitap bağışında bulundu. Öğrencileriyle kütüphaneye destek veren öğretmen Özkan Oğan, "Öğrencilerimizle sanat sokağına kurulan kitaplıklara kitap bıraktık. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza küçük yaşta alıştırmalıyız" diye konuştu.

Coşkun Oluz da herkesi Sanat sokağında kurulu kitaplıklara kitap bağışlamaya davet etti.

YORUMLAR
500
Bağcılarlı gençlere 5 yıldızlı tatil Bağcılarlı gençlere 5 yıldızlı tatil Tuzluca'da trafik kazası: 2 yaralı Tuzluca'da trafik kazası: 2 yaralı Son dakika haberi | Aleyna Ağgül'ün katili için 'tutukluluğun devamı' kararı çıktı Son dakika haberi | Aleyna Ağgül'ün katili için 'tutukluluğun devamı' kararı çıktı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beldeye 'sokak kütüphanesi' kurdular - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement