Bergama ve Kınık'ta Yetiştiricilere 50 Adet Teke Dağıtıldı - Son Dakika

Bergama ve Kınık'ta Yetiştiricilere 50 Adet Teke Dağıtıldı

26.01.2012 11:40
Bergama ve Kınık'ta Yetiştiricilere 50 Adet Teke Dağıtıldı, System.String[]

Bergama ve Kınık ilçelerindeki yetiştiricilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında toplam 50 adet teke dağıtıldı.

Bergama ve Kınık ilçelerindeki yetiştiricilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında toplam 50 adet teke dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü tarafından İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinden tedarik edilen Saanen cinsi 50 adet teke, Bergama'da düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Törene, Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürü Ahmet Gürdal, Bergama İlçe Müdürü Adem Aklar, İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, AK Parti Bergama İlçe Başkanı Raşit Ürper, MHP İlçe Başkanı Emin Yaramış ve hayvan yetiştiricileri katıldı.

Türer, törende yaptığı konuşma ile dağıtımı yapılan Saanen keçi ırkı hakkında bilgi verdi.

Avrupa'da keçi başına 650 litre olan süt verimliliğinin Türkiye'de 80 litre olduğuna ve bu noktada ırk ıslahının önemine işaret eden Türer, "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi ile dağıtılan Saanen keçileri ile süt veriminin artırılması hedefleniyor" dedi.

Törende daha sonra Bergama ve Kınık ilçelerinden projeye başvuruda bulunan 23 yetiştiriciye toplam 50 adet Saanen keçisinin teslimi yapıldı.

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bergama ve Kınık'ta Yetiştiricilere 50 Adet Teke Dağıtıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray yönetiminin başlattığı bağış kampanyasına taraftarlar ilgi göstermedi Destek alan sinema salonu yılda en az altı film göstermekle yükümlü olacak Sadakatsiz'de Mert karakterini canlandıran Eren Vurdem diziye veda etti Koronayı atlatan hastalarda saç dökülmesi yaşandığı tespit edildi! Özellikle kadınlarda daha çok görülüyor Kaçak avlanan 3 genç, gölde mahsur kalınca kendilerini ihbar etmek zorunda kaldı Tekerlekli sandalyesi çalınan engelli genç feryat etti: Sadece ayaklarımı değil kalbimi de çaldılar Genç çiftin öldürülerek toprağa gömüldüğü köyde jandarma nöbet tutuyor Üniversite öğrencisi pandemiyi fırsata çevirdi, kaz çiftliği kurdu