Son Dakika Haberleri: Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor

Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor

3 ay önce

Denizli’nin Beyağaç ilçesinde, düzenlenecek ‘Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali’nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor, System.String[]
Denizli'nin  Beyağaç ilçesinde, düzenlenecek 'Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Denizli'nin  Beyağaç ilçesinde, yaklaşık 300 pehlivanın katılacağı 'Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali' için toplantı yapıldı.  Denizli Gazetecileri Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda yapılan tanıtım toplantısına,  Beyağaç Belediye Başkanı  Mustafa Akçay, Yağlı Güreş Ağası Sezer Tomay, Eski Milli Güreşçi ve Antrenör Zekai Erten ve Tarihi  Kırkpınar Başpehlivanı Hüseyin Çokal katıldı.

28-29 Ağustos'ta yapılacak güreşler için herkesi beklediklerini belirten  Beyağaç Belediye Başkanı  Mustafa Akçay, bu festivalinin diğer amaçlarından birisinin de yeni nesil sporcuların yetişmesi olduğunu ve bu sporu gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Festival öncesi ihtiyaç sahibi 25 çocuğa sünnet şöleni yapılacağını belirten  Akçay, bununla gençlere spor ve eğlencenin bir arada olduğu mesajı vermek, hem de gençleri muhtemel kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu söyledi.  Akçay, "Ege'nin  Kırkpınar'ı Geleneksel  Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri, 2014 yılında  Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 'geleneksel' statüye alınmıştır. Bu güreşler ilçemizin tanıtımına katkı sağlamakta, son yıllarda turizmin öncelikli geleceği olan alternatif yayla turizmi için, çok bakir olan Yumaklı Yaylası,  Karagöl Topuklu Yaylası, Anıt  Karaçam Ormanları,  Kartal Gölü ve Eren Gününün turizmi açısından yerli ve yabancı turistlere tanıtılması da hedeflenmektedir" diye konuştu. - DENİZLİ
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim