Son Dakika Haberleri: Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor

Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor

6 ay önce

Denizli’nin Beyağaç ilçesinde, düzenlenecek ‘Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali’nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Beyağaç Güreş Festivali Vatandaşları Bekliyor, System.String[]
Denizli'nin Beyağaç ilçesinde, düzenlenecek 'Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Denizli'nin Beyağaç ilçesinde, yaklaşık 300 pehlivanın katılacağı 'Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali' için toplantı yapıldı. Denizli Gazetecileri Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda yapılan tanıtım toplantısına, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Yağlı Güreş Ağası Sezer Tomay, Eski Milli Güreşçi ve Antrenör Zekai Erten ve Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Hüseyin Çokal katıldı.

28-29 Ağustos'ta yapılacak güreşler için herkesi beklediklerini belirten Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, bu festivalinin diğer amaçlarından birisinin de yeni nesil sporcuların yetişmesi olduğunu ve bu sporu gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Festival öncesi ihtiyaç sahibi 25 çocuğa sünnet şöleni yapılacağını belirten Akçay, bununla gençlere spor ve eğlencenin bir arada olduğu mesajı vermek, hem de gençleri muhtemel kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu söyledi. Akçay, "Ege'nin Kırkpınar'ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri, 2014 yılında Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 'geleneksel' statüye alınmıştır. Bu güreşler ilçemizin tanıtımına katkı sağlamakta, son yıllarda turizmin öncelikli geleceği olan alternatif yayla turizmi için, çok bakir olan Yumaklı Yaylası, Karagöl Topuklu Yaylası, Anıt Karaçam Ormanları, Kartal Gölü ve Eren Gününün turizmi açısından yerli ve yabancı turistlere tanıtılması da hedeflenmektedir" diye konuştu. - DENİZLİ

YORUMLAR


Öğretmen Öğrencisi İle Arabada İlişkiye Girerken Basıldı! Londra Moda Haftasındaki Kıyafetleri Gören "Bu Nasıl Moda" Demeden Edemiyor

Şanlıurfa'da Zırhlı Araç Sele Kapıldı, 2 Asker Kayıp