Beylikdüzü, Tüyap Kitap Fuarı'nda Yerini Aldı - Son Dakika

Beylikdüzü, Tüyap Kitap Fuarı'nda Yerini Aldı

05.11.2017 00:19
Beylikdüzü, Tüyap Kitap Fuarı'nda Yerini Aldı

Beylikdüzü Belediyesi, kitapseverlere kapılarını açan 36. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda yerini aldı.

Beylikdüzü Belediyesi, kitapseverlere kapılarını açan 36. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nda yerini aldı. Fuarın ilk gününde Beylikdüzü Belediyesi WEB TV üzerinden canlı yayın yapan Pelin Batu, önemli yazarlarla keyifli röportajlar gerçekleştirdi.

36. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuara Batı İstanbul Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen kapsamlı bir organizasyonla katılan Beylikdüzü Belediyesi, bu yıl da zengin içeriği ile kitapseverlerin karşısına çıktı. Beylikdüzü, geçen seneki kitap fuarında Türkiye'nin önemli yazarları ve şairleriyle canlı yayında buluşmuş, Beylikdüzü Belediyesi Web TV kanalı, Pelin Batu'nun sunumuyla kırk yazarı ağırlamış ve özel söyleşiler yapmıştı. Bu söyleşiler bir kitap haline geldi ve "Kırlangıcın Kanadında Kırk Yazar" ismiyle yayınlandı. Belgesel niteliği taşıyan bu kitap ücretsiz olarak fuarda okurlara armağan ediliyor.

"Beylikdüzü'nün önemli kültür ajandası oluşuyor"

Bu sene de fuarın ilk günüde Pelin Batu, WEB TV'nin canlı yayınında birçok yazar ve önemli isimle söyleşi gerçekleştirdi. Pelin Batu'nun canlı yayında sorularını cevaplayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk'ün okuma sevdasına değindi. Beylikdüzü'nde kitaplara ve kütüphaneye verdikleri önemden bahseden İmamoğlu, "İlçemizde kütüphane sayısını giderek arttırdık. Mahalle kütüphaneleri yapıyoruz. Atatürk Kültür Merkezi'ni çok yakında açacağız. İçinde yeni nesil unsurlarla bezenmiş, kaynak sayısıyla da çok iddialı bir kütüphanemiz olacak. Beylikdüzü'nün çok önemli bir kültür ajandası oluşuyor böylece" diye konuştu.

Renkli yazarlarla keyifli sohbet

Pelin Batu; yazarlar Sinan Meydan, Oyuncu Zafer Algöz, Can Yılmaz, Siyasetçi Yazar Ensar Öğüt, yayıncı Aydın Ilgaz, Işık Öğütçü, Buket Uzuner, Mine Kırıkkanat, Aydın Ilgaz, Uluç Özülker, İhsan Eliaçık, Cem Güventürk, Genco Gülan, Engin Türkgeldi, Şeyhmus Diken'i konuk etti ve onlarla ana tema edebiyat olan çeşitli konularda söyleşiler yaptı. Sunumlar, fuar merkezinin 12 NO'lu salonunda yer alan Beylikdüzü Belediyesi standında gerçekleşiyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yazar ve şairlerle yapılan söyleşiler bir kitap haline getirilip okurlarıyla buluşturulacak ve fuar boyunca 4-5 Kasım tarihlerinde Pelin Batu, 11 Kasım'da İrfan Değirmenci ve Yekta Kopan,12 Kasım'da ise İrfan Değirmenci WEB TV üzerinden toplam 40 yazar ile özel röportajlar yapacak. - İSTANBUL

Bakan Soylu: Bir baron daha içeride, epeydir peşindeydik Bakan Soylu: Bir baron daha içeride, epeydir peşindeydik DTO, HOMETEX'de adım atmadık yer bırakmadı DTO, HOMETEX'de adım atmadık yer bırakmadı Minelli İstanbul'a Hayran Kaldı Minelli İstanbul'a Hayran Kaldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Beylikdüzü, Tüyap Kitap Fuarı'nda Yerini Aldı - Son Dakika


Advertisement